NC AUSTRALIA
 
 Australia
Discipline: Track

Palmares | Widget
Year   Cat.   1   2   3  
1909   CN    Alfred Goullet  
1913   CN    Alfred Goullet  
1963   CN    Sidney Patterson    Graeme Gilmore  
1966   CN    Jim Cross    Graeme Gilmore  
1973   CN    Robert Ryan    Gordon Johnson    Grant Atkins  
1974   CN    Grant Atkins    Robert Ryan    Geoff Dwyer  
1975   CN    John Nicholson    Danny Clark    Gordon Johnson  
1976   CN    John Nicholson    Hilton Clarke    Grant Atkins  
1978   CN    Grant Atkins    John Nicholson    Malcolm Hill  
1979   CN    Grant Atkins    John Nicholson    Malcolm Hill  
1980   CN    Grant Atkins    Laurie Venn    Kerry Hopkins  
1981   CN    Collin Ryan    Grant Atkins    Malcolm Hill  
1982   CN    Collin Ryan  
1984   CN    Tom Sawyer    Malcolm Badcock    Philip Sawyer  
1995   CN    Graham Sharman  
2004   CN    Sean Eadie    Ben Kersten    Damian Keirl  
2005   CN    Jobie Dajka    Shane Kelly    Sean Dwight  
2006   CN    Ben Kersten    Ryan Bayley  
2007   CN    Ryan Bayley    Mark French    Shane Perkins  
2008   CN    Mark French    Ryan Bayley    Shane Perkins  
2009   CN    Shane Perkins    Daniel Ellis    Alex Bird  
2010   CN    Daniel Ellis    Scott Sunderland    Alex Bird  
2011   CN    Shane Perkins    Scott Sunderland    Matthew Glaetzer  
2012   CN    Alex Bird    Shane Perkins    Matthew Glaetzer  
2013   CN    Mitchell Bullen    Matthew Glaetzer    Jason Niblett  
2014   CN    Matthew Glaetzer    Nathan Hart    Mitchell Bullen  
2015   CN    Matthew Glaetzer    Peter Lewis    Patrick Constable  
2016   CN    Matthew Glaetzer    Jacob Schmid    Shane Perkins  
2017   CN    Patrick Constable    Jacob Schmid    Nathan Hart  
2018   CN    Matthew Glaetzer    Jacob Schmid    Thomas Clarke  
2019   CN    Nathan Hart    James Brister    Patrick Constable  
2020   CN    Matthew Richardson    Nathan Hart    James Brister  
2021   CN    Matthew Richardson    Thomas Cornish    Leigh Hoffman  
2022   CN    Matthew Glaetzer    Matthew Richardson    Thomas Cornish  

5 victories: Matthew Glaetzer (aus)
4 victories: Grant Atkins (aus)
2 victories: Alfred Goullet (aus), John Nicholson (aus), Shane Perkins (rus), Matthew Richardson (aus), Collin Ryan (nzl)