Advanced Search
RESULTS
Road races
18/6   NC Belarus  
Winner: Stanislau Bazhkou   
      CN  
18/6   NC Belarus  
Winner: Tatsiana Sharakova   
      CN  
18/6   NC Finland ITT  
Winner: Matti Hietajärvi   
      CN  
18/6   NC Finland ITT  
Winner: Tiina Pohjalainen   
      CN  
18/6   NC Italy ITT  
Winner: Elisa Longo Borghini   
      CN  
18/6   NC Croatia ITT  
Winner: Toni Stojanov   
      CN  
18/6   NC Croatia ITT  
Winner: Mia Radotic   
      CN  
18/6   NC Portugal ITT  
Winner: Joao Pedro Goncalves Almeida   
      CN  
18/6   NC Portugal ITT  
Winner: Daniela Campos   
      CN  
18/6   NC Spain ITT  
Winner: Ion Izagirre Insausti   
      CN  
18/6   NC Spain ITT  
Winner: Margarita Victoria Garcia Cañellas   
      CN  
18/6   NC Spain ITT U23  
Winner: Igor Arrieta Lizarraga   
      CN  
17/6   Adriatica Ionica Race (15/6-17/6)  
Winner: Lorenzo Fortunato   
      2.1  
17/6   NC Colombia ITT  
Winner: Walter Alejandro Vargas Alzate   
      CN  
17/6   NC Colombia ITT  
Winner: Serika Guluma Ortiz   
      CN  
17/6   NC Denmark ITT  
Winner: Kasper Asgreen   
      CN  
17/6   NC Denmark ITT  
Winner: Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen   
      CN  
17/6   NC Estonia ITT  
Winner: Rein Taaramäe   
      CN  
17/6   NC Estonia ITT  
Winner: Mari-Liis Möttus   
      CN  
17/6   NC France ITT  
Winner: Benjamin Thomas   
      CN  
17/6   NC France ITT  
Winner: Audrey Cordon-Ragot   
      CN  
17/6   NC Hungary ITT  
Winner: Erik Fetter   
      CN  
17/6   NC Hungary ITT  
Winner: Kata Blanka Vas   
      CN  
17/6   NC Lithuania ITT  
Winner: Evaldas Siskevicius   
      CN  
17/6   NC Lithuania ITT  
Winner: Inga Cesuliene (Cilvinaite)   
      CN  
17/6   NC Norway ITT  
Winner: Tobias Svendsen Foss   
      CN  
17/6   NC Norway ITT  
Winner: Katrine Aalerud   
      CN  
17/6   NC Poland ITT  
Winner: Maciej Bodnar   
      CN  
17/6   NC Poland ITT  
Winner: Karolina Karasiewicz   
      CN  
17/6   NC Russia ITT  
Winner: Aleksandr Vlasov   
      CN  
17/6   NC Russia ITT  
Winner: Tamara Dronova (Balabolina)   
      CN  
17/6   NC Slovenia ITT  
Winner: Jan Tratnik   
      CN  
17/6   NC Slovenia ITT  
Winner: Eugenia Bujak (Alickun)   
      CN  
17/6   NC Slovakia ITT  
Winner: Ronald Kuba   
      CN  
17/6   NC Slovakia ITT  
Winner: Nora Jencusova   
      CN  
17/6   NC Czechia ITT  
Winner: Josef Cerny   
      CN  
17/6   NC Czechia ITT  
Winner: Nikola Noskova   
      CN  
17/6   NC Verenigde Staten ITT  
Winner: Lawson Craddock   
      CN  
17/6   NC Verenigde Staten ITT  
Winner: Chloe Dygert-Owen   
      CN  
 
TODAY & UPCOMING
17/6 | Today | 19/6 | 20/6 | 21/6 | 22/6 | 23/6 | 24/6
 
Road   NC Algeria         CN 
   NC Belarus         CN 
   NC Belarus         CN 
   NC Brazil ITT         CN 
   NC Brazil ITT         CN 
   NC Colombia         CN 
   NC Finland ITT         CN 
   NC Finland ITT         CN 
   NC Greece ITT         CN 
   NC Greece ITT         CN 
   NC Italy ITT         CN 
   NC Italy ITT         CN 
   NC Kosovo ITT         CN 
   NC Croatia ITT         CN 
   NC Croatia ITT         CN 
   NC Luxemburg ITT         CN 
   NC Luxemburg ITT         CN 
   NC Morocco ITT         CN 
   NC Maroc ITT         CN 
   NC Netherlands U17         CN 
   NC Netherlands U17         CN 
   NC Netherlands U19         CN 
   NC North Macedonia ITT         CN 
   NC Ukraine         CN 
   NC Portugal ITT         CN 
   NC Portugal ITT         CN 
   NC Romania ITT         CN 
   NC Romania ITT         CN 
   NC Serbia ITT         CN 
   NC Serbia ITT         CN 
   NC Spain ITT         CN 
   NC Spain ITT         CN 
   NC Spain ITT U23         CN 
   NC Turkey ITT         CN 
   NC Turkey ITT         CN 
   NC Venezuela ITT         CN 
   NC Venezuela ITT         CN 
 
CYCLEBASE RANKING
Current leaders (Road)
  
 
Most points in May
  
 
TODAY 70 YEARS AGO
Born
» René Dillen
» Luciano Rossignoli
 
Races
» Romsee - Stavelot - Romsee
» Tour de Suisse
 
BIRTHDAY
           
»  More