CALENDAR
 
Database:   
Date:   
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
23/2-1/3   Tour of Rwanda  
Winner: Natnael Ocbit Tesfatsion
   Road     2.2  
25/2-1/3   Andalucia Bike Race  
Winner: Eva Lechner
   MTB XC     SHC  
25/2-1/3   Andalucia Bike Race  
Winner: Fabian Rabensteiner
   MTB XC     SHC  
26/2-1/3   World Championships  
Sprint: Harrie Lavreysen
Keirin: Harrie Lavreysen
1 km: Sam Ligtlee
Team sprint: Netherlands
Team Pursuit: Denmark
Pursuit: Filippo Ganna
Scratch: Yauheni Karaliok
Points Race: Corbin Strong
Madison: Lasse Norman Hansen - Michael Mørkøv Christensen
Omnium: Benjamin Thomas
   Track     CM  
26/2-1/3   World Championships  
Sprint: Emma Hinze
Keirin: Emma Hinze
500 m: Lea Sophie Friedrich
Team sprint: Germany
Team Pursuit: United States of America
Pursuit: Chloe Dygert-Owen
Scratch: Kirsten Wild
Points Race: Elinor Barker
Madison: Amy Pieters - Kirsten Wild
Omnium: Yumi Kajihara
   Track     CM  
27/2-1/3   Cyprus Sunshine Cup  
Winner: Ondrej Cink
   MTB XC     SHC  
27/2-1/3   Cyprus Sunshine Cup  
Winner: Annika Langvad - Haley Batten
   MTB XC     SHC  
1/3   Brussel - Opwijk  
Winner: Lars Loohuis
   Road     NE  
1/3   Gent - Staden  
Winner: Enzo Wouters
   Road     NE  
1/3   Omloop van het Hageland  
Winner: Lorena Wiebes
   Road     1.1  
1/3   Kuurne - Brussel - Kuurne  
Winner: Kasper Asgreen
   Road     1.Pro  
1/3   Pemuco  
Winner: Nicolas Patricio Delich Pardo
   MTB XC     1  
1/3   Pemuco  
Winner: Evelyn Denisse Muñoz Jaramillo
   MTB XC     1  
1/3   Chelva  
Winner: Maja Wloszczowska
   MTB XC     1  
1/3   Chelva  
Winner: Victor Koretzky
   MTB XC     1  
1/3   Drome Classic  
Winner: Simon Clarke
   Road     1.Pro  
1/3   Rhodos GP  
Winner: Erlend Jordbrekk Blikra
   Road     1.2  
1/3   Rincon  
Winner: Chloe Woodruff
   MTB XC     1  
1/3   Rincon  
Winner: Jose Gerardo Ulloa Arevalo
   MTB XC     1  
1/3   GP Manavgat - Side  
Winner: Hanna Tserakh
   Road     1.2  
1/3   GP Side  
Winner: Alan Banaszek
   Road     1.2  
1-5/3   Ronde van Taiwan  
Winner: Nicholas White
   Road     2.1  
3/3   Le Samyn  
Winner: Hugo Hofstetter
   Road     1.1  
3/3   Le Samyn  
Winner: Chantal Van Den Broek - Blaak
   Road     1.2  
4/3   Umag Trophee  
Winner: Olav Kooij
   Road     1.2  
5-8/3   Araxa XCS  
Winner: Raiza Goulao Henrique
   MTB XC     SHC  
5-8/3   Araxa XCS  
Winner: Henrique Silva Avancini
   MTB XC     SHC  
6-8/3   Ronde van Rhodos  
Winner: Søren Wærenskjold
   Road     2.2  
7/3   Strade Bianche      Road     1.WT  
7/3   Strade Bianche      Road     1.WT  
7/3   Ronde van Groningen  
Winner: Tijmen Eising
   Road     NE  
7/3   Houston  
Winner: Romain Mahieu
   BMX     HC  
7/3   Houston  
Winner: Alise Willoughby (Post)
   BMX     HC  
8/3   Brussel - Zepperen  
Winner: Florian Vermeersch
   Road     NE  
8/3   GP Jean-Pierre Monseré  
Winner: Fabio Jakobsen
   Road     1.1  
8/3   Porec Trophy  
Winner: Olav Kooij
   Road     1.2  
8/3   Sant Andreu De La Barca  
Winner: Nastasia Gimenez
   MTB DH     1  
8/3   Sant Andreu De La Barca  
Winner: Theo Erlangsen
   MTB DH     1  
8/3   GP de Lillers  
Winner: Florian Vachon
   Road     1.2  
8/3   GP Larciano      Road     1.Pro  
8/3   Dorpenomloop Rucphen  
Winner: David Dekker
   Road     1.2  
8/3   Rotorua  
Winner: Tracey Hannah
   MTB DH     1  
8/3   Rotorua  
Winner: Michael Hannah
   MTB DH     1  
8/3   Vila Franca  
Winner: Jofre Cullell Estape
   MTB XC     1  
8/3   Vila Franca  
Winner: Alessandra Keller
   MTB XC     1  
8/3   Oak Ridge  
Winner: Dakotah Norton
   MTB DH     1  
8/3   Oak Ridge  
Winner: Frida Helena Rønning
   MTB DH     1  
8-15/3   Paris - Nice  
Winner: Maximilian Schachmann
   Road     2.WT  
11-17/3   Tirreno - Adriatico      Road     2.WT  
12-15/3   Istrian Spring Trophy      Road     2.2  
13/3   Acht van Westerveld      Road     1.2  
13-15/3   Six Day Manchester      Track     CL1  
13-15/3   Six Day Manchester      Track     CL1  
14/3   NC Australia  
Winner: Sian A`Hern
   MTB DH     CN  
14/3   NC Australia  
Winner: Troy Brosnan
   MTB DH     CN  
14/3   Omloop van Strijen      Road     NE  
14/3   Ronde van Drenthe      Road     1.1  
14/3   Ronde van Zuid-Holland      Road     NE  
15/3   NC Australia  
Winner: Daniel McConnell
   MTB XC     CN  
15/3   NC Australia  
Winner: Rebecca McConnell (Henderson)
   MTB XC     CN  
15/3   GP Patagonia  
Winner: Jose Tito Hernandez Jaramillo
   Road     1.2  
15/3   Paris - Troyes      Road     1.2  
15/3   Popolarissima      Road     1.2  
15/3   Ronde van Drenthe      Road     1.WT  
15/3   Tarouca      MTB DH     1  
15/3   Tarouca      MTB DH     1  
15/3   Classica da Arrabida      Road     1.2  
15/3   Alanya      MTB XC     1  
15/3   Alanya      MTB XC     1  
15/3   Temecula      MTB XC     HC  
15/3   Temecula      MTB XC     HC  
15-22/3   Cape Epic      MTB XC     SHC  
15-22/3   Cape Epic      MTB XC     SHC  
18/3   Nokere Koerse      Road     1.Pro  
18/3   Nokere Koerse      Road     1.Pro  
18-22/3   Vuelta a Chiloe      Road     2.2  
18-22/3   Olympia`s Tour      Road     2.2  
18-22/3   Volta ao Alentejo      Road     2.2  
19/3   GP Denain      Road     1.Pro  
20/3   Bredene Koksijde Classic      Road     1.Pro  
20/3   Youngster Coast Challenge      Road     1.2U  
20-22/3   Tour of Tochigi      Road     2.2  
21/3   San Juan      BMX     HC  
21/3   San Juan      BMX     HC  
21/3   Milano - San Remo      Road     1.WT  
21/3   GP Slovenia Istria      Road     1.2  
21/3   GP Mediterrennean      Road     1.2  
21/3   Bonelli Park      MTB XC     HC  
21/3   Bonelli Park      MTB XC     HC  
22/3   NC Argentina Marathon      MTB XC     CN  
22/3   NC Argentina Marathon      MTB XC     CN  
22/3   Omloop van de Westhoek      Road     1.1  
22/3   Einhausen      Road     1.3  
22/3   Obergessertshausen      MTB XC     1  
22/3   Obergessertshausen      MTB XC     1  
22/3   Montichiari      MTB XC     1  
22/3   Montichiari      MTB XC     1  
22/3   Lousa      MTB DH     CDM  
22/3   Lousa      MTB DH     CDM  
22/3   Rivera      MTB XC     1  
22/3   Rivera      MTB XC     1  
22/3   GP Justiniano      Road     1.2  
22/3   Mardin      MTB XC     1  
22/3   Mardin      MTB XC     1  
23-29/3   Volta a Catalunya      Road     2.WT  
23-29/3   Ronde van Normandie      Road     2.2  
25/3   Oceania Championships      BMX     CC  
25/3   Oceania Championships      BMX     CC  
25/3   Driedaagse Brugge - De Panne      Road     1.WT  
25-29/3   Settimana Coppi e Bartali      Road     2.1  
26/3   Driedaagse Brugge - De Panne      Road     1.WT  
26-29/3   Garda Lake      MTB XC     S1  
26-29/3   Garda Lake      MTB XC     S1  
26-29/3   Vojvodina      MTB XC     S1  
26-29/3   Vojvodina      MTB XC     S1  
27/3   E3 Prijs Harelbeke      Road     1.WT  
27/3   Rock Hill, SC      BMX     HC  
27/3   Rock Hill, SC      BMX     HC  
28/3   Langford      MTB XC     1  
28/3   Langford      MTB XC     1  
28/3   Barcelona      MTB Urban     CDM  
28/3   Barcelona      MTB Urban     CDM  
28/3   Classic Loire Atlantique      Road     1.1  
28/3   Misgav      MTB XC     1  
28/3   Misgav      MTB XC     1  
28/3   Windhoek      MTB XC     1  
28/3   Windhoek      MTB XC     1  
28/3   Omloop van de Braakman      Road     NE  
28/3   Rock Hill, SC      BMX     HC  
28/3   Rock Hill, SC      BMX     HC  
29/3   Kamptal Klassik      MTB XC     1  
29/3   Kamptal Klassik      MTB XC     1  
29/3   Gent - Wevelgem      Road     1.WT  
29/3   Gent - Wevelgem      Road     1.WT  
29/3   Kattekoers (Gent - Ieper)      Road     1.NC  
29/3   Pereira-Risaralda      MTB XC     1  
29/3   Pereira-Risaralda      MTB XC     1  
29/3   Marseille      MTB XC     HC  
29/3   Marseille      MTB XC     HC  
29/3   GP Cholet - Pays de Loire      Road     1.1  
29/3   Bromo      MTB DH     1  
29/3   Bromo      MTB DH     1  
29/3   Lubuk Linggau      MTB XC     1  
29/3   Lubuk Linggau      MTB XC     1  
29/3   Verona      BMX     HC  
29/3   Verona      BMX     HC  
29/3   Pampilhosa da Serra      MTB DH     1  
29/3   Pampilhosa da Serra      MTB DH     1  
29/3   GP Adria Mobil      Road     1.2