CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
31/7-4/8   NC Germany  
Sprint: Lea Sophie Friedrich
Keirin: Lea Sophie Friedrich
500 m: Emma Hinze
Pursuit: Franziska Brauße
Scratch: Michaela Ebert
Points Race: Gudrun Stock
Madison: Franziska Brauße - Lea Lin Teutenberg
     CN  
31/7-4/8   NC Germany  
Sprint: Maximilian Dörnbach
Keirin: Marc Jurczyk
1 km: Marc Jurczyk
Pursuit: Felix Groß
Scratch: Maximilian Beyer
Points Race: Theo Reinhardt
Madison: Maximilian Beyer - Theo Reinhardt
     CN  
1-4/8   Pan American Games  
Sprint: Kelsey Mitchell
Keirin: Martha Bayona Pineda
Team sprint: Mexico
Team Pursuit: United States of America
Madison: Kimberly Geist - Christina Birch
Omnium: Jennifer Valente
     JR  
1-4/8   Pan American Games  
Sprint: Nicholas Paul
Keirin: Kevin Santiago Quintero Chavarro
Team sprint: Trinidad & Tobago
Team Pursuit: United States of America
Madison: Antonio Roberto Cabrera Torres - Felipe Andres Peñaloza Yanez
Omnium: Daniel Holloway
     JR  
2/8   NC Switzerland  
Madison: Lena Mettraux - Andrea Waldis
     CN  
4-8/8   NC Russia  
Sprint: Anastasia Voynova
Keirin: Daria Shmeleva
500 m: Natalia Antonova
Madison: Tamara Dronova - Diana Klimova
Omnium: Maria Rostovtseva
     CN  
4-8/8   NC Russia  
Sprint: Pavel Yakushevskiy
Keirin: Denis Dmitriev
1 km: Alexandr Vasyukhno
Madison: Sergey Rostovtsev - Andrei Sazanov
Omnium: Artur Ershov
     CN  
8-10/8   Cottbuser Nächte  
Scratch: Ethan Hayter
Points Race: Ethan Hayter
Madison: Vitaliy Hryniv - Roman Gladysh
Omnium: Ethan Hayter
     CL1  
8-10/8   Cottbuser Nächte  
Scratch: Laura Kenny (Trott)
Points Race: Julia Biryukova
Madison: Eleanor Dickinson - Laura Kenny (Trott)
Omnium: Laura Kenny (Trott)
     CL1  
9/8   NC Denmark  
Sprint: William Rimkratt-Milkowski
     CN  
9/8   NC Denmark  
Sprint: Kirsten Søvang
     CN  
10-17/8   NC France  
Sprint: Mathilde Gros
Keirin: Mathilde Gros
500 m: Mathilde Gros
Pursuit: Coralie Demay
Scratch: Léa Dayde
Points Race: Victoire Berteau
Madison: Clara Copponi - Coralie Demay
Omnium: Clara Copponi
     CN  
10-17/8   NC France  
Sprint: Rayan Helal
Keirin: Sebastien Vigier
1 km: Quentin Lafargue
Pursuit: Corentin Ermenault
Scratch: Corentin Ermenault
Points Race: Louis Pijourlet
Madison: Florian Maitre - Donovan Vincent Grondin
Omnium: Donovan Vincent Grondin
     CN  
22-23/8   South East Asian GP  
Sprint: Mohd Azrulhasni Awang
Keirin: Kang Shih Feng
Omnium: Guo Liang
     CL1  
22-23/8   South East Asian GP  
Sprint: Crismonita Dwi Putri
Keirin: Crismonita Dwi Putri
Omnium: Huang Ting Ying
     CL1  
23/8   Sprint Meeting  
Sprint: Miriam Welte
Omnium: Vittoria Guazzini
     CL1  
23/8   Sprint Meeting  
Sprint: Pavel Kelemen
Omnium: Moritz Malcharek
     CL1  
23/8   Japan Track Cup  
Sprint: Lee Wai Sze
Keirin: Lee Hyejin
Madison: Wang Xiaofei - Liu Jiali
Omnium: Yumi Kajihara
     CL1  
23/8   Japan Track Cup  
Sprint: Matthew Glaetzer
Keirin: Tomoyuki Kawabata
Madison: Park Sanghoon - Kim Euro
Omnium: Kazushige Kuboki
     CL1  
24-25/8   Japan Track Cup  
Sprint: Lee Wai Sze
Keirin: Lee Wai Sze
Madison: Wang Xiaofei - Liu Jiali
Omnium: Rushlee Buchanan
     CL1  
24-25/8   Japan Track Cup  
Sprint: Matthew Glaetzer
Keirin: Yudai Nitta
Madison: Cameron Scott - Leigh Howard
Omnium: Eiya Hashimoto
     CL1  
28-29/8   GP Mesta Presov  
Sprint: Maximilian Levy
Keirin: Maximilian Levy
Scratch: Morgan Kneisky
Points Race: Viktor Manakov
Madison: Lasse Norman Hansen - Niklas Larsen
Omnium: Matias Gunnar Malmberg
     CL1  
28-29/8   GP Mesta Presov  
Scratch: Daria Pikulik
Points Race: Aksana Salauyeva
Madison: Amalie Dideriksen - Julie Leth
Omnium: Amalie Dideriksen
     CL1  
30/8   China Track Event  
Sprint: Lin Junhong
Keirin: Anis Amira Rosidi
Madison: Wang Xiaofei - Liu Jiali
Omnium: Wang Xiaofei
     CL1  
30/8   China Track Event  
Sprint: Mohd Azrulhasni Awang
Keirin: Mohd Azrulhasni Awang
Madison: Andreas Müller - Stefan Matzner
Omnium: Guo Liang
     CL1  
30-31/8   GP Prostejov  
Sprint: Tom Derache
Keirin: Martin Cechman
Scratch: Filip Prokopyszyn
Points Race: Nicolas Pietrula
Madison: Lasse Norman Hansen - Niklas Larsen
Omnium: Niklas Larsen
     CL1  
30-31/8   GP Prostejov  
Scratch: Justyna Kaczkowska
Points Race: Karolina Karasiewicz
Madison: Amalie Dideriksen - Julie Leth
Omnium: Amalie Dideriksen
     CL1  
30/8-1/9   Panevezys  
Sprint: Simona Krupeckaite
Keirin: Simona Krupeckaite
Team sprint: Lithuania
Pursuit: Anna Morris
Scratch: Olivija Baleisyte
Points Race: Manon Lloyd
Omnium: Manon Lloyd
Afvalkoers: Maria Rostovtseva
     CL1  
30/8-1/9   Panevezys  
Sprint: Mateusz Rudyk
Keirin: Patryk Rajkowski
Team sprint: Poland
Pursuit: Damian Slawek
Scratch: Daniel Staniszewski
Points Race: Viktor Filutas
Madison: Daniel Staniszewski - Damian Slawek
Omnium: Krisztian Lovassy
Afvalkoers: Sergey Rostovtsev
     CL1