CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
24/8-15/9   Vuelta a Espana  
Winner: Primoz Roglic
     2.WT  
29/8-1/9   Deutschland Tour  
Winner: Jasper Stuyven
     2.HC  
1/9   GP Albert Fauville-Baulet  
Winner: Florian Vermeersch
     NE  
1/9   GP Jef Scherens  
Winner: Niccolo Bonifazio
     1.1  
1/9   Bretagne Classic  
Winner: Sep Vanmarcke
     1.WT  
1/9   Prix de la Ville de Nogent-sur-Oise  
Winner: Emiel Vermeulen
     1.2  
1/9   Croatia - Slovenia  
Winner: Marko Kump
     1.2  
2-4/9   Tour of Xingtai  
Winner: Carlos Cobos Marquez
     2.2  
3-8/9   Holland Ladies Tour  
Winner: Christine Majerus
     2.WT  
4-7/9   Giro del Friuli - Venezia - Giulia  
Winner: Clément Champoussin
     2.2  
4-8/9   Ras na mBan  
Winner: Claire Steels
     2.3  
6/9   NC Netherlands Militairs        CN  
6/9   NC Netherlands Militairs        CN  
6/9   Hafjell GP  
Winner: Mikkel Bjerg
     1.2  
6/9   GP Velo Erciyes  
Winner: Onur Balkan
     1.2  
6-8/9   Ronde van Toscane - Memorial Michela Fanini  
Winner: Arlenis Sierra Canadilla
     2.2  
6-8/9   Ronde van Hokkaido  
Winner: Filippo Zaccanti
     2.2  
7/9   Brussels Cycling Classic  
Winner: Caleb Ewan
     1.HC  
7/9   China Scenic Avenue  
Winner: Sun Jiajun
     1.2  
7/9   Lillehammer GP  
Winner: Niklas Larsen
     1.2  
7-8/9   Tour of Central Anatolia  
Winner: Ahmet Örken
     2.2  
7-14/9   Ronde van China  
Winner: Jeroen Meijers
     2.1  
7-14/9   Tour of Britain  
Winner: Mathieu Van Der Poel
     2.HC  
8/9   Antwerp Port Classic  
Winner: Aimé De Gendt
     1.1  
8/9   China Scenic Avenue  
Winner: Sun Jiajun
     1.2  
8/9   Chrono Champenois  
Winner: Vita Heine (Peterson)
     1.1  
8/9   GP Fourmies  
Winner: Thi That Nguyen
     1.2  
8/9   Chrono Champenois  
Winner: Mikkel Bjerg
     1.2  
8/9   GP Fourmies  
Winner: Pascal Ackermann
     1.HC  
8/9   Eurode Omloop  
Winner: Sjoerd Bax
     NE  
8/9   Gylne Gutuer  
Winner: Kristoffer Skjerping
     1.2  
10-13/9   Lotto Tour  
Winner: Mieke Kröger
     2.1  
11-15/9   Romanian Cycling Tour  
Winner: Alex Molenaar
     2.1  
13/9   GP Quebec  
Winner: Michael Matthews
     1.WT  
13/9   NC Montenegro ITT        CN  
13-15/9   La Boucle de l`Artois  
Winner: Louis Louvet
     NE  
13-19/9   Tour de l`Ardeche  
Winner: Marianne Vos
     2.1  
14/9   Fleche Cotiere  
Winner: Bas Van Der Kooij
     1.2  
14/9   Lake Garda Classic  
Winner: Diana Klimova
     1.3  
14/9   Coppa Agostoni  
Winner: Aliaksandr Riabushenko
     1.1  
14-15/9   Madrid Challenge  
Winner: Lisa Brennauer
     2.WT  
14-15/9   Finale Clubcompetitie  
Winner: Robin Blummel
     NE  
14-15/9   Finale Clubcompetitie  
Winner: Sanne Bouwmeester
     NE  
15/9   GP Judendorf  
Winner: Maciej Paterski
     1.2  
15/9   GP Montreal  
Winner: Greg Van Avermaet
     1.WT  
15/9   Duo Normand  
Winner: Rasmus Christian Quaade - Mathias Norsgaard Jørgensen
     1.1  
15/9   Ronde van de Doubs  
Winner: Stefan Küng
     1.1  
15/9   Classique Pyrénées  
Winner: Lena Gérault
     1.3  
15/9   Rund um Sebnitz  
Winner: Adam Toupalik
     NE  
15/9   Rund um Sebnitz  
Winner: Svenja Betz
     1.3  
15/9   Coppa Bernocchi  
Winner: Phil Bauhaus
     1.1  
16-22/9   Ronde van China  
Winner: Lyu Xianjing
     2.1  
18/9   GP Wallone  
Winner: Krists Neilands
     1.1  
18/9   Giro di Toscane  
Winner: Giovanni Visconti
     1.1  
18-21/9   Ronde van Slowakije  
Winner: Yves Lampaert
     2.1  
19/9   Coppa Sabatini  
Winner: Alexey Lutsenko
     1.1  
19-21/9   Giro delle Marche  
Winner: Soraya Paladin
     2.2  
19-22/9   Tour de Siak  
Winner: Nur Amirul Fakhruddin Mazuki
     2.2  
20/9   Kampioenschap van Vlaanderen  
Winner: Jannik Steimle
     1.1  
20/9   GP Erciyes  
Winner: Nikolay Shumou
     1.2  
20-29/9   Clasico RCN  
Winner: Oscar Sevilla Rivera
     NE  
21/9   Primus Classic  
Winner: Edward Theuns
     1.HC  
21/9   Memorial Marco Pantani  
Winner: Alexey Lutsenko
     1.1  
21-22/9   Tour of Kayseri  
Winner: Onur Balkan
     2.2  
22/9   World Championships Relay  
Winner: Netherlands
        CM  
22/9   Gooikse Pijl  
Winner: Pascal Ackermann
     1.1  
22/9   GP d`Isbergues  
Winner: Christine Majerus
     1.2  
22/9   GP d`Isbergues  
Winner: Mads Pedersen
     1.1  
22/9   Sauerland Rundfahrt  
Winner: Jonas Rutsch
     NE  
22/9   Memorial Valerio Cappellotto  
Winner: Laura Tomasi
     NE  
22/9   Trofeo Matteotti  
Winner: Matteo Trentin
     1.1  
23/9   World Championships ITT U19  
Winner: Antonio Tiberi
     CM  
23/9   World Championships ITT U19  
Winner: Aigul Gareeva
     CM  
24/9   World Championships ITT U23  
Winner: Mikkel Bjerg
     CM  
24/9   World Championships ITT  
Winner: Chloe Dygert-Owen
     CM  
24/9   Ruota d`Oro  
Winner: Nicola Venchiarutti
     1.2U  
25/9   World Championships ITT  
Winner: Rohan Dennis
     CM  
25/9   Omloop van het Houtland  
Winner: Maximilian Walscheid
     1.1  
25-28/9   Banyuwangi Tour de Ijen  
Winner: Robbie Hucker
     2.2  
26/9   World Championships U19  
Winner: Quinn Simmons
     CM  
27/9   World Championships U23  
Winner: Samuele Battistella
     CM  
27/9   World Championships U19  
Winner: Megan Jastrab
     CM  
27-29/9   Tour of Mevlana  
Winner: Batuhan Özgür
     2.2  
28/9   World Championships  
Winner: Annemiek Van Vleuten
     CM  
28/9   NC Netherlands - Clubs  
Winner: John Deere (NWV Groningen)
     CN  
28/9   NC Netherlands - Clubs  
Winner: WTC De Amstel
     CN  
29/9   World Championships  
Winner: Mads Pedersen
     CM  
29/9   Paris - Chauny  
Winner: Anthony Turgis
     1.1  
29/9   Ronde van Midden-Brabant  
Winner: Florian Vermeersch
     NE