Ernest STERCKX
 
Country:    Belgium
Born:   1922-12-01 (96)
Gender:  
  
  

Road | Track | More
Year   Teams    CycleBase
Rankings
  1943    -      76
  1944    -      26
  1945    -      321
  1946    La Francaise       51
  1947    Alcyon - Dunlop       27
  1948    Alcyon - Dunlop       88
  1949    Ganna       18
  1950    Allegro       89
  1951    Terrot - Wolber       50
  1952    Peugeot - Dunlop       49
  1953    Peugeot - Dunlop       104
  1954    Peugeot - Dunlop       158
  1955    L`Avenir       34
  1956    Elve - Peugeot       67
  1957    Plume Vainquer       381

Results | Wins | Analysis

1943

GP Moerenhout
  1st place
La Flèche Wallonne (23/5)
  5th place
GP de l`Escaut (25/7)
  7th place
Coupe Sels (31/8)
  5th place

1944

Paris - Tours (7/5)
  9th place
Ronde van Limburg (28/5)
  1st place
GP Wallone (16/7)
  10th place

1945

Brussel - Ingooigem (13/6)
  8th place

1946

Acht van Brasschaat
  2nd place
Omloop van de Vlaamse Gewesten (31/3)
  7th place
Gent - Wevelgem (26/5)
  1st place
GP de l`Escaut (30/7)
  2nd place
Coupe Sels (27/8)
  5th place
Brussel - Saint Trond (29/8)
  5th place
Sluitingsprijs (15/10)
  6th place

1947

Paris - Bruxelles (13/4)
  1st place
La Flèche Wallonne (5/6)
  1st place
Brussel - Ingooigem (11/6)
  1st place
GP Prior (8-10/8)
  2nd place
  1st place in 2nd stage
  1st place in 4th stage

1948

Omloop van Midden-Belgie (5/6)
  1st place
NC Belgium (27/6)
  3rd place
Trois Villes Soeurs (15/8)
  1st place

1949

Nokere Koerse
  1st place
Omloop van Vlaanderen (13/3)
  6th place
Milano - San Remo (19/3)
  8th place
Tour of Flanders (10/4)
  4th place
Paris - Roubaix (18/4)
  12nd place
Ronde van Belgie (17-22/5)
  1st place
NC Belgium (19/6)
  5th place
GP de l`Escaut (2/8)
  3rd place
Trois Villes Soeurs (15/8)
  3rd place
Coupe Sels (30/8)
  3rd place

1950

Omloop van de Vlaamse Gewesten (11/3)
  1st place
Tour de Hesbaye (26/3)
  8th place
GP de l`Escaut (1/8)
  3rd place
GP Marcel Kint (8/8)
  3rd place
Coupe Sels (29/8)
  1st place
Brussel - Saint Trond (31/8)
  9th place

1951

Omloop van Vlaanderen (11/3)
  9th place
Paris - Bruxelles (15/4)
  16th place
Liege - Bastogne - Liege (22/4)
  8th place
Circuit du Limbourg (20/5)
  1st place
Brussel - Bost (3/6)
  1st place
NC Belgium (17/6)
  8th place
GP de l`Escaut (31/7)
  1st place
Trois Villes Soeurs (15/8)
  2nd place

1952

Omloop van Vlaanderen (9/3)
  1st place
Ronde van Limburg (23/3)
  3rd place
Omloop van de Vlaamse Gewesten (4/5)
  3rd place
Liege - Bastogne - Liege (11/5)
  21st place
GP Stad Vilvoorde (13/5)
  2nd place
Steenhuize - Wijnhuize (26/5)
  1st place
Brussel - Bost (9/6)
  1st place
Omloop van Midden-Belgie (15/6)
  1st place
Hoeilaart - Diest - Hoeilaart (12/7)
  10th place
GP de l`Escaut (29/7)
  3rd place
Coupe Sels (2/9)
  3rd place
Grote Bevrijdingsprijs (4/9)
  2nd place
GP Lambrechts (4/10)
  1st place

1953

Omloop van Vlaanderen (8/3)
  1st place
Paris - Roubaix (12/4)
  39th place
Paris - Bruxelles (26/4)
  9th place
Ronde van Belgie (13-17/5)
  1st place in 2nd stage
  1st place in 4th stage
Circuit du Brabant Central (31/5)
  1st place
Omloop van Midden-Belgie (7/6)
  8th place
Omloop van de Vlaamse Gewesten (27/9)
  4th place

1954

Omloop van Vlaanderen (14/3)
  5th place
Gent - Wevelgem (28/3)
  3rd place
Course des Trois Pays (23/5)
  8th place
Omloop van Midden-Belgie (20/6)
  9th place
GP de l`Escaut (27/7)
  3rd place
Trois Villes Soeurs (15/8)
  4th place

1955

Tour de Hesbaye (13/3)
  1st place
Ronde van Limburg (20/3)
  1st place
Tour of Flanders (30/3)
  13rd place
Gent - Wevelgem (3/4)
  9th place
Paris - Roubaix (10/4)
  6th place
Hoeilaart - Diest - Hoeilaart (17/4)
  7th place
Paris - Bruxelles (24/4)
  7th place
Circuit du Limbourg (15/5)
  2nd place
Fleche Hesbignonne (Cras-Avernas) (30/5)
  2nd place
Circuit de la Gette (10/6)
  3rd place
NC Belgium (26/6)
  4th place
Course des Trois Pays (3/7)
  5th place
Circuit Hageland - Campine-Sud (GP Betekom) (20/8)
  9th place
Grote Bevrijdingsprijs (4/9)
  3rd place
Sluitingsprijs (16/10)
  8th place

1956

Omloop van Vlaanderen (11/3)
  1st place
Tour de Hesbaye (18/3)
  2nd place
Gent - Wevelgem (25/3)
  9th place
Tour of Flanders (2/4)
  9th place
Dwars door Belgie (13-14/4)
  9th place
  1st place in 2nd stage
Tour du Brabant (28/4)
  8th place
Omloop der Drie Provincien (13/5)
  2nd place
Omloop van de Vlaamse Gewesten (2/6)
  7th place

1957

Hoegaarden - Antwerpen - Hoegaarden (7/4)
  2nd place