CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
18-21/6   Tour of Mevlana  
Winner: Onur Balkan
     2.2  
20/6   Emmen ITT  
Winner: Dion Beukeboom
     NE  
20/6   NC Sweden ITT  
Winner: Tobias Ludvigsson
     CN  
20/6   NC Sweden ITT  
Winner: Lisa Norden
     CN  
20/6   NC Ukraine ITT  
Winner: Andriy Grivko
     CN  
20-24/6   Adriatica Ionica Race  
Winner: Ivan Ramiro Sosa Cuervo
     2.1  
21/6   NC Belgium ITT  
Winner: Ann-Sophie Duyck
     CN  
21/6   NC Belgium ITT  
Winner: Victor Campenaerts
     CN  
21/6   NC Canada ITT  
Winner: Leah Kirchmann
     CN  
21/6   NC Canada ITT  
Winner: Svein Tuft
     CN  
21/6   NC Czechia ITT  
Winner: Tereza Korvasova
     CN  
21/6   NC Czechia ITT  
Winner: Josef Cerny
     CN  
21/6   NC Norway ITT  
Winner: Edvald Boasson Hagen
     CN  
21/6   NC Norway ITT  
Winner: Line Marie Gulliksen
     CN  
21/6   NC Slovakia ITT  
Winner: Tatiana Jasekova
     CN  
21/6   NC Slovakia ITT  
Winner: Marek Canecky
     CN  
21/6   NC Verenigde Staten ITT  
Winner: Joey Rosskopf
     CN  
21/6   NC Verenigde Staten ITT  
Winner: Amber Neben
     CN  
21-24/6   Tour des Pays de Savoie  
Winner: Riccardo Zoidl
     2.2  
22/6   NC Eritrea ITT  
Winner: Daniel Girmazion Teklehaimanot
     CN  
22/6   NC Spain ITT U23  
Winner: Martin Bouzas Rey
     CN  
22/6   NC Spain ITT  
Winner: Margarita Victoria Garcia Canellas
     CN  
22/6   NC Spain ITT  
Winner: Jonathan Castroviejo Nicolas
     CN  
22/6   NC Greece ITT  
Winner: Stylianos Farantakis
     CN  
22/6   NC Kosovo ITT  
Winner: Egzon Misini
     CN  
22/6   NC Lithuania ITT  
Winner: Gediminas Bagdonas
     CN  
22/6   NC Lithuania ITT  
Winner: Daiva Tuslaite
     CN  
22/6   NC Poland ITT  
Winner: Maciej Bodnar
     CN  
22/6   NC Poland ITT  
Winner: Malgorzata Jasinska
     CN  
22/6   NC Portugal ITT  
Winner: Daniela Conceicao Alexandre Reis
     CN  
22/6   NC Portugal ITT  
Winner: Andre Maciel Domingos Goncalves
     CN  
22/6   NC Romania ITT  
Winner: Ana Maria Covrig
     CN  
22/6   NC Romania ITT  
Winner: Eduard Michael Grosu
     CN  
22/6   NC Serbia ITT        CN  
22/6   NC Venezuela ITT  
Winner: Danielys Garcia Buitrago
     CN  
22/6   NC Venezuela ITT  
Winner: Pedro Antonio Gutierrez Daza
     CN  
23/6   NC Antigua and Barbuda ITT        CN  
23/6   NC Bermuda ITT        CN  
23/6   NC Canada  
Winner: Katherine Maine
     CN  
23/6   NC Canada  
Winner: Antoine Duchesne
     CN  
23/6   NC Croatia ITT  
Winner: Josip Rumac
     CN  
23/6   NC Croatia ITT  
Winner: Mia Radotic
     CN  
23/6   NC Czechia  
Winner: Jarmila Machacova
     CN  
23/6   NC Spain  
Winner: Eider Merino Cortazar
     CN  
23/6   NC Spain U23  
Winner: Inigo Elosegui Momene
     CN  
23/6   NC Israel ITT  
Winner: Omer Goldstein
     CN  
23/6   NC Israel ITT  
Winner: Rotem Gafinovitz
     CN  
23/6   NC Italy U23  
Winner: Edoardo Affini
     CN  
23/6   NC Netherlands U17  
Winner: Sofie Van Rooijen
     CN  
23/6   NC Netherlands Elite without contract  
Winner: Roy Pieters
     CN  
23/6   NC Netherlands U19  
Winner: Max Kroonen
     CN  
23/6   NC Netherlands U17  
Winner: Wouter Van De Weerdhof
     CN  
23/6   NC Netherlands U19  
Winner: Cathalijne Hoolwerf
     CN  
23/6   Noordwijk Classic  
Winner: Lorena Wiebes
     NE  
23/6   NC Portugal  
Winner: Daniela Conceicao Alexandre Reis
     CN  
23/6   NC Romania  
Winner: Ana Maria Covrig
     CN  
23/6   NC Ruanda ITT  
Winner: Jacqueline Tuyishime
     CN  
23/6   NC Ruanda ITT  
Winner: Joseph Areruya
     CN  
23/6   NC Slovakia  
Winner: Tereza Medvedova
     CN  
23/6   NC Sweden  
Winner: Emilia Fahlin
     CN  
23/6   NC Ukraine        CN  
23/6   NC Venezuela  
Winner: Ingrid Mayeli Porras Ochoa
     CN  
23-24/6   Tour of the Reservoir  
Winner: Sophie Wright
     2.3  
24/6   NC Belgium  
Winner: Annelies Dom
     CN  
24/6   NC Belgium  
Winner: Yves Lampaert
     CN  
24/6   NC Croatia        CN  
24/6   NC Croatia        CN  
24/6   NC Czechia  
Winner: Josef Cerny
     CN  
24/6   NC Eritrea  
Winner: Merhawi Kudus
     CN  
24/6   NC Spain  
Winner: Gorka Izagirre Insausti
     CN  
24/6   Paris - Chauny  
Winner: Ramon Sinkeldam
     1.1  
24/6   Auensteiner Radsporttage  
Winner: Christian Koch
     NE  
24/6   Auensteiner Radsporttage  
Winner: Jacqueline Dietrich
     1.3  
24/6   NC Greece        CN  
24/6   NC Italy  
Winner: Marta Cavalli
     CN  
24/6   NC Japan  
Winner: Genki Yamamoto
     CN  
24/6   NC Japan        CN  
24/6   NC Lithuania  
Winner: Gediminas Bagdonas
     CN  
24/6   NC Lithuania  
Winner: Rasa Leleivyte
     CN  
24/6   CN Madedonia        CN  
24/6   NC Nicaragua        CN  
24/6   NC Nicaragua        CN  
24/6   NC Norway  
Winner: Vegard Stake Laengen
     CN  
24/6   NC Norway  
Winner: Vita Heine (Peterson)
     CN  
24/6   NC Poland  
Winner: Michal Kwiatkowski
     CN  
24/6   NC Portugal  
Winner: Andre Maciel Domingos Goncalves
     CN  
24/6   NC Puerto Rico        CN  
24/6   NC Romania  
Winner: Eduard Michael Grosu
     CN  
24/6   NC Ruanda  
Winner: Xaverine Nirere
     CN  
24/6   NC Ruanda  
Winner: Didier Munyaneza
     CN  
24/6   NC Slovenia  
Winner: Polona Batagelj
     CN  
24/6   NC Slovenia  
Winner: Matej Mohoric
     CN  
24/6   NC Serbia        CN  
24/6   NC Slovakia  
Winner: Peter Sagan
     CN  
24/6   NC Sweden  
Winner: Lucas Eriksson
     CN  
24/6   NC Tunisia ITT        CN  
24/6   NC Tunisia ITT        CN  
24/6   NC Ukraine  
Winner: Oleksandr Polivoda
     CN  
24/6   NC Verenigde Staten  
Winner: Coryn Rivera
     CN  
24/6   NC Verenigde Staten        CN  
24/6   NC Venezuela        CN  
25/6   NC Iran ITT        CN