TOUR OF TAIHU
 
Paese:   Cina
Data:  10-17/10/2017
Categoria:  2.1
 

Resultati | 2016 | 2018 | Palmares | Piu
 
1   Jakub Mareczko       Wilier - Selle Italia
2   Guillaume Boivin       Israel Cycling Academy
3   Carlos Eduardo Alzate Escobar       United Health Care
4   Vitaliy Buts       Kolls - BDC
5   Andriy Vasylyuk       Kolls - BDC
6   Morgan Smith       St. George
7   Serghei Tvetcov       Jelly Belly - Maxxis
8   Magno Prado Nazaret       Soul Brasil
9   Matthew Zenovich       St. George
10   Travis Samuel       H&R Block
11   Daniel Eaton       United Health Care
12   Ulises Alfredo Castillo Soto       Jelly Belly - Maxxis
13   Benjamí Prades Reverte       Ukyo
14   Taylor Shelden       Jelly Belly - Maxxis
15   Juan Pablo Villegas Cardona       Manzana - Postobon
16   Stanislau Bazhkou       Minsk
17   Eugert Zhupa       Wilier - Selle Italia
18   Andriy Kulyk       Kolls - BDC
19   Alan Marangoni       Nippo - Vini Fantini
20   Daniel Habtemichael      
21   Benjamin Giraud       Delko - Marseille Provence KTM
22   Caio Godoy Ormenese       Soul Brasil
23   Daniel Dominguez Barragan      
24   Jetse Bol       Manzana - Postobon
25   Benjamin Hill       Attaque - Gusto
 
prologo (10/10)
1   Guillaume Boivin       Israel Cycling Academy
2   Serghei Tvetcov       Jelly Belly - Maxxis
3   Morgan Smith       St. George
4   Andriy Vasylyuk       Kolls - BDC
5   Magno Prado Nazaret       Soul Brasil
6   Jason Lowndes       Israel Cycling Academy
7   Carlos Eduardo Alzate Escobar       United Health Care
8   Travis Samuel       H&R Block
9   Marc-Antoine Nadon       H&R Block
10   Dennis Van Winden       Israel Cycling Academy
 
1. tappa (11/10)
1   Nicolas Marini       Nippo - Vini Fantini
2   Ryan Macanally       H&R Block
3   Jakub Mareczko       Wilier - Selle Italia
4   Lucas Sebastian Haedo       United Health Care
5   Anton Muzychkin       Minsk
6   Jon Aberasturi Izaga       Ukyo
7   Meron Hagos Teshome       Bike Aid
8   Mihkel Räim       Israel Cycling Academy
9   Kaden Groves       St. George
10   Carlos Eduardo Alzate Escobar       United Health Care
Classifica:
1   Guillaume Boivin       Israel Cycling Academy
 
2. tappa (12/10)
1   Jakub Mareczko       Wilier - Selle Italia
2   Anton Muzychkin       Minsk
3   Nicolas Marini       Nippo - Vini Fantini
4   Benjamin Giraud       Delko - Marseille Provence KTM
5   Jon Aberasturi Izaga       Ukyo
6   Guillaume Boivin       Israel Cycling Academy
7   Carlos Eduardo Alzate Escobar       United Health Care
8   Jure Rupnik       H&R Block
9   Chen Zhiwen       Giant
10   Stanislau Bazhkou       Minsk
Classifica:
1   Guillaume Boivin       Israel Cycling Academy
 
3. tappa (13/10)
1   Jakub Mareczko       Wilier - Selle Italia
2   Nicolas Marini       Nippo - Vini Fantini
3   Benjamin Giraud       Delko - Marseille Provence KTM
4   Ryan Macanally       H&R Block
5   Jon Aberasturi Izaga       Ukyo
6   Andriy Kulyk       Kolls - BDC
7   Guillaume Boivin       Israel Cycling Academy
8   Tino Thömel       Bike Aid
9   Quentin Pacher       Delko - Marseille Provence KTM
10   Luis Carlos Chia Bermudez       Manzana - Postobon
Classifica:
1   Nicolas Marini       Nippo - Vini Fantini
 
4. tappa (14/10)
1   Jakub Mareczko       Wilier - Selle Italia
2   Nicolas Marini       Nippo - Vini Fantini
3   Andriy Kulyk       Kolls - BDC
4   Martin Laas       Delko - Marseille Provence KTM
5   Carlos Eduardo Alzate Escobar       United Health Care
6   Jon Aberasturi Izaga       Ukyo
7   Ryan Macanally       H&R Block
8   Benjamin Giraud       Delko - Marseille Provence KTM
9   Andriy Vasylyuk       Kolls - BDC
10   Anton Muzychkin       Minsk
Classifica:
1   Jakub Mareczko       Wilier - Selle Italia
 
5. tappa (15/10)
1   Jon Aberasturi Izaga       Ukyo
2   Jakub Mareczko       Wilier - Selle Italia
3   Anton Muzychkin       Minsk
4   Nicolas Marini       Nippo - Vini Fantini
5   Benjamin Giraud       Delko - Marseille Provence KTM
6   Guillaume Boivin       Israel Cycling Academy
7   Andriy Kulyk       Kolls - BDC
8   Chen Zhiwen       Giant
9   Jure Rupnik       H&R Block
10   Marc-Antoine Nadon       H&R Block
Classifica:
1   Jakub Mareczko       Wilier - Selle Italia
 
6. tappa (16/10)
1   Jakub Mareczko       Wilier - Selle Italia
2   Mihkel Räim       Israel Cycling Academy
3   Anton Muzychkin       Minsk
4   Jon Aberasturi Izaga       Ukyo
5   Chen Zhiwen       Giant
6   Andriy Kulyk       Kolls - BDC
7   Carlos Eduardo Alzate Escobar       United Health Care
8   Nicolas Marini       Nippo - Vini Fantini
9   Tino Thömel       Bike Aid
10   Marc-Antoine Nadon       H&R Block
Classifica:
1   Jakub Mareczko       Wilier - Selle Italia
 
7. tappa (17/10)
1   Jakub Mareczko       Wilier - Selle Italia
2   Guillaume Boivin       Israel Cycling Academy
3   Benjamin Giraud       Delko - Marseille Provence KTM
4   Vitaliy Buts       Kolls - BDC
5   Jonathan Couanon       Delko - Marseille Provence KTM
6   Andriy Vasylyuk       Kolls - BDC
7   Stanislau Bazhkou       Minsk
8   Kazushige Kuboki       Nippo - Vini Fantini
9   Juan Pablo Villegas Cardona       Manzana - Postobon
10   Ulises Alfredo Castillo Soto       Jelly Belly - Maxxis