GP KRASNA LIPA
 
Country:   Czechia
Datum:  7-10/7/2016
Category:  2.2
 

Results | 2015 | 2017 | Palmares | More
 
1   Cecilie Uttrup Ludwig       BMS - Birn
2   Anna Plichta       BTC - City Ljubljana
3   Natalia Boyarskaya      
4   Tayler Wiles       Orica - AIS
5   Alice Barnes       Drops
6   Jolien D`Hoore       Wiggle - High5
7   Ewelina Szybiak      
8   Lisa Klein       Cervelo - Bigla
9   Paulina Brzezna-Bentkowska       MAT Atom Sobotka
10   Svetlana Kuznetsova (Vasilieva)       Astana
 
1st stage (7/7)
1   Cecilie Uttrup Ludwig       BMS - Birn
2   Svetlana Kuznetsova (Vasilieva)       Astana
3   Jolien D`Hoore       Wiggle - High5
4   Anna Plichta       BTC - City Ljubljana
5   Peta Mullens      
6   Romy Kasper       Boels - Dolmans
7   Loren Rowney       Orica - AIS
8   Alice Barnes       Drops
9   Kelly Van Den Steen       Topsport Vlaanderen - Etixx
10   Valerie Demey       Topsport Vlaanderen - Etixx
Ranking:
1   Cecilie Uttrup Ludwig       BMS - Birn
 
2nd stage (8/7)
1   Loren Rowney       Orica - AIS
2   Jolien D`Hoore       Wiggle - High5
3   Emilie Moberg       Hitec Products - Mistral Home
Ranking:
1   Cecilie Uttrup Ludwig       BMS - Birn
 
3rd stage (9/7) 
1   Natalia Boyarskaya      
2   Tayler Wiles       Orica - AIS
3   Anna Plichta       BTC - City Ljubljana
4   Lisa Klein       Cervelo - Bigla
5   Cecilie Uttrup Ludwig       BMS - Birn
6   Alice Barnes       Drops
7   Ewelina Szybiak      
8   Jolien D`Hoore       Wiggle - High5
9   Emma White       Rally
10   Jarmila Machacova      
Ranking:
1   Cecilie Uttrup Ludwig       BMS - Birn
 
4th stage (9/7)
1   Jolien D`Hoore       Wiggle - High5
2   Loren Rowney       Orica - AIS
3   Peta Mullens      
4   Camilla Møllebro Pedersen       BMS - Birn
5   Tayler Wiles       Orica - AIS
6   Alice Barnes       Drops
7   EugĂ©nie Duval       Poitou-Charentes Futuroscope.86
8   Katarzyna Wilkos       MAT Atom Sobotka
9   Anna Knauer       Parkhotel Valkenburg
10   Christina Perchtold       Vitalogic Astrokalb - Radunion NĂ–
Ranking:
1   Cecilie Uttrup Ludwig       BMS - Birn
 
5th stage (10/7)
1   Cecilie Uttrup Ludwig       BMS - Birn
2   Anna Plichta       BTC - City Ljubljana
3   Alice Barnes       Drops
4   Tayler Wiles       Orica - AIS
5   Valerie Demey       Topsport Vlaanderen - Etixx
6   Flavia Oliveira-Parks      
7   Natalia Boyarskaya      
8   Ewelina Szybiak      
9   Romy Kasper       Boels - Dolmans
10   Laura Massey       Drops