Alberic SCHOTTE
 
Country:    Belgium
Born:   1919-09-07 (98)
Gender:  
  
  

Road | Track | More
Important victories
  World Championships (1948, 1950)
  Tour of Flanders (1942, 1948)
  Paris - Tours (1946, 1947)

Year   Teams    CycleBase
Rankings
   Challenge
Desgrange
Colombo
  1939    Mercier - Hutchinson       117    -
  1940    Mercier - Hutchinson       35    -
  1941    Mercier - Hutchinson       37    -
  1942    Mercier - Hutchinson       30    -
  1943    Europe - Dunlop       58    -
  1944    Helyett       9    -
  1945    Alcyon - Dunlop       11    -
  1946    Alcyon - Dunlop       4    -
  1947    Alcyon - Dunlop       11    -
  1948    Alcyon - Dunlop       2    1
  1949    Alcyon - Dunlop       41    -
  1950    Alcyon - Dunlop       8    -
  1951    Alcyon - Dunlop       159    -
  1952    Alcyon - Dunlop       27    4
  1953    Alcyon - Dunlop       30    -
  1954    Alcyon - Dunlop       51    -
  1955    Alcyon - Dunlop       39    -
  1956    Faema       36    -
  1957    Peugeot - BP       156    -
  1958    Libertas - Dr. Mann       60    -
  1959    Flandria - Dr. Mann       175    -
     Overall          32

Results | Analysis

1939

Tour of Flanders (amateurs) (24/4)
  2nd place
Tour de l`Ouest (19-24/8)
  1st place

1940

Tour of Flanders (31/3)
  3rd place
Antwerpen - Gent - Antwerpen (7/4)
  8th place
NC Belgium (15/9)
  5th place

1941

Omloop van de Vlaamse Gewesten (27/4)
  7th place
1 Mei Prijs Hoboken (1/5)
  2nd place
Ronde van Limburg (8/6)
  10th place
NC Belgium (20/7)
  5th place
Omloop van Belgie (10-17/8)
  4th place
GP Stad Zottegem (19/8)
  3rd place
Kampioenschap van Vlaanderen (11/9)
  1st place

1942

Tour of Flanders (6/4)
  1st place
Omloop van de Vlaamse Gewesten (19/4)
  3rd place
Circuit des Monts Flandrien (31/5)
  6th place

1943

La Fleche Francaise
  3rd place
Tour of Flanders (19/4)
  18th place
Paris - Roubaix (25/4)
  8th place
Liege - Bastogne - Liege (27/6)
  4th place
NC Belgium (8/8)
  10th place
Kampioenschap van Vlaanderen (16/9)
  9th place

1944

Tour of Flanders (2/4)
  2nd place
Omloop van de Vlaamse Gewesten (16/4)
  8th place
La Flèche Wallonne (14/5)
  2nd place
Trois Villes Soeurs (15/8)
  7th place

1945

Nokere Koerse (25/4)
  1st place
Brussel - Everbeek (6/5)
  2nd place
Omloop van Parijs (10/5)
  2nd place
Omloop van Belgie (20/5)
  5th place
Tielt - Antwerpen - Tielt (24/5)
  1st place
La Flèche Wallonne (3/6)
  4th place
Tour of Flanders (10/6)
  21st place
Brussel - Ingooigem (13/6)
  2nd place
NC Belgium (17/6)
  6th place
Les Boucles de la Seine (8/7)
  4th place
Brussel - Saint Trond (30/8)
  3rd place
Dwars door Belgie (30-31/8)
  3rd place in 1st stage
  2nd place in 2nd stage
Dwars door Parijs (23/9)
  3rd place

1946

Omloop van de Vlaamse Gewesten (31/3)
  1st place
Dwars door Belgie (6-7/4)
  3rd place
  1st place in 1st stage
Tour of Flanders (14/4)
  3rd place
Paris - Bruxelles (28/4)
  1st place
Paris - Nice (1-5/5)
  7th place
Nokere Koerse (8/5)
  3rd place
Paris - Tours (12/5)
  1st place
Armagnac - Parijs (30/5)
  6th place
NC Belgium (2/6)
  2nd place
La Flèche Wallonne (9/6)
  13rd place
Ronde van Luxemburg (11-14/6)
  1st place
  1st place in 1st stage
  1st place in 2nd stage
Brussel - Ingooigem (19/6)
  2nd place
GP de Bassecourt (12/8)
  4th place
World Championships (1/9)
  14th place
Omloop Mandel-Leie-Schelde (23/9)
  1st place

1947

GP de l`Equipe
  5th place
Dwars door Belgie (16/3)
  9th place
Omloop van Vlaanderen (22/3)
  10th place
Paris - Roubaix (9/4)
  5th place
Paris - Bruxelles (13/4)
  6th place
Liege - Bastogne - Liege (20/4)
  25th place
GP Stad Vilvoorde (29/4)
  3rd place
Paris - Tours (4/5)
  1st place
Ronde van Belgie (13-17/5)
  10th place
Tour de France (25/6-20/7)
  13rd place
  2nd place in 17th stage
  1st place in 21st stage
GP Marcel Kint (6/8)
  7th place
Coupe Sels (2/9)
  4th place
Giro di Lombardia (26/10)
  7th place

1948

Dwars door Belgie (27-28/3)
  9th place
Paris - Roubaix (4/4)
  20th place
Paris - Bruxelles (11/4)
  5th place
Tour of Flanders (18/4)
  1st place
La Flèche Wallonne (21/4)
  2nd place
Paris - Tours (25/4)
  7th place
Bordeaux - Paris (6/6)
  8th place
NC Belgium (27/6)
  2nd place
Tour de France (30/6-25/7)
  2nd place
World Championships (22/8)
  1st place
Giro di Lombardia (24/10)
  19th place

1949

Milano - San Remo (19/3)
  83rd place
Gent - Wevelgem (3/4)
  8th place
Tour of Flanders (10/4)
  3rd place
Paris - Roubaix (18/4)
  12nd place
GP Stad Vilvoorde (10/5)
  1st place
Tour de France (30/6-24/7)
  33rd place
World Championships (21/8)
  4th place

1950

Omloop van Vlaanderen (5/3)
  3rd place
Gent - Wevelgem (26/3)
  1st place
Tour of Flanders (2/4)
  2nd place
Paris - Bruxelles (16/4)
  9th place
Liege - Bastogne - Liege (23/4)
  4th place
Ronde van Belgie (19-23/5)
  5th place
Ronde van Nederland (24-31/5)
  10th place
  1st place in 5th stage
NC Belgium (18/6)
  2nd place
Tour de France (13/7-7/8)
  22nd place
  2nd place in 9th stage
World Championships (20/8)
  1st place

1951

Milano - San Remo (19/3)
  27th place
Paris - Roubaix (8/4)
  12nd place
Liege - Bastogne - Liege (22/4)
  20th place
Vijfbergenomloop (1/5)
  1st place
Brussel - Izegem (21/7)
  3rd place
World Championships (2/9)
  20th place

1952

Tour of Flanders (6/4)
  3rd place
Paris - Roubaix (13/4)
  12nd place
Paris - Bruxelles (27/4)
  1st place
Liege - Bastogne - Liege (11/5)
  22nd place
Omloop Mandel-Leie-Schelde (25/5)
  4th place
Parijs - Saint-Etienne (1-2/6)
  10th place
Omloop Zuid-West Vlaamse Bergen (9/7)
  1st place
World Championships (24/8)
  35th place
Paris - Tours (5/10)
  2nd place

1953

Circuit des 11 Villes (22/3)
  4th place
Tour of Flanders (5/4)
  15th place
Paris - Roubaix (12/4)
  42nd place
Dwars door Belgie (18-19/4)
  1st place
Paris - Bruxelles (26/4)
  2nd place
Vijfbergenomloop (1/5)
  4th place
Liege - Bastogne - Liege (3/5)
  8th place
Ronde van Belgie (13-17/5)
  2nd place
Parijs - Montceau-Les-Mines (31/5)
  9th place
GP de l`Escaut (28/7)
  6th place
World Championships (30/8)
  18th place
Grote Bevrijdingsprijs (6/9)
  1st place

1954

Milano - San Remo (19/3)
  13rd place
Tour of Flanders (4/4)
  21st place
Paris - Roubaix (11/4)
  31st place
Dwars door Belgie (18-19/4)
  2nd place
Paris - Bruxelles (25/4)
  25th place
GP Pneumatique (16/5)
  7th place
Omloop Mandel-Leie-Schelde (23/5)
  2nd place
Omloop der Drie Provincien (30/5)
  1st place
Parijs - Limoges (20/6)
  8th place
Kampioenschap van Vlaanderen (16/9)
  1st place
Omloop van het Houtland (30/9)
  4th place
Paris - Tours (10/10)
  4th place

1955

Milano - San Remo (19/3)
  17th place
Tour of Flanders (30/3)
  24th place
Gent - Wevelgem (3/4)
  1st place
Paris - Roubaix (10/4)
  16th place
Dwars door Belgie (18-19/4)
  1st place
  1st place in 3rd stage
Paris - Bruxelles (24/4)
  10th place
Nokere Koerse (27/4)
  2nd place
La Flèche Wallonne (30/4)
  19th place
Liege - Bastogne - Liege (1/5)
  14th place
Tour du Brabant (7/5)
  7th place
Ronde van Belgie (19-22/5)
  7th place
Omloop Mandel-Leie-Schelde (29/5)
  6th place
Parijs - Limoges (19/6)
  2nd place
Brussel - Izegem (21/7)
  6th place
GP Brabant Wallon (31/7)
  6th place
GP de l`Escaut (2/8)
  1st place
Trois Villes Soeurs (15/8)
  5th place
Omloop van het Houtland (29/9)
  10th place
Paris - Tours (9/10)
  23rd place

1956

Kuurne - Brussel - Kuurne (4/3)
  3rd place
Omloop van Vlaanderen (11/3)
  2nd place
Milano - San Remo (19/3)
  21st place
Tour of Flanders (2/4)
  8th place
Paris - Roubaix (8/4)
  12nd place
Driedaagse van Antwerpen (17-19/4)
  4th place
Paris - Bruxelles (22/4)
  8th place
GP Stad Vilvoorde (24/4)
  5th place
Circuit Regions Fruitiere (29/4)
  4th place
Liege - Bastogne - Liege (6/5)
  17th place
GP Bali (21-23/5)
  1st place
  1st place in 1st stage
Trois Jours d`Allemagne (21-23/5)
  1st place
  1st place in 1st stage
Omloop van de Vlaamse Gewesten (2/6)
  5th place
Brussel - Couvin (4/6)
  7th place
Brussel - Ingooigem (13/6)
  5th place
Omloop Zuid-West Vlaamse Bergen (11/7)
  5th place
Trois Villes Soeurs (15/8)
  10th place
Paris - Tours (7/10)
  21st place

1957

Circuit des 11 Villes (17/3)
  9th place
Milano - San Remo (19/3)
  17th place
Tour of Flanders (31/3)
  21st place
Paris - Roubaix (7/4)
  18th place
Circuit de Flandres Orientale (10/6)
  7th place
Omloop van de Grensstreek (Moeskroen) (30/7)
  3rd place
Driedaagse van Antwerpen (11-13/8)
  6th place
Trois Villes Soeurs (15/8)
  5th place
Paris - Tours (6/10)
  17th place

1958

Milano - San Remo (19/3)
  10th place
Dwars door Belgie (22-23/3)
  8th place
Tour of Flanders (30/3)
  6th place
Paris - Roubaix (13/4)
  13rd place
Paris - Bruxelles (20/4)
  15th place
Liege - Bastogne - Liege (27/4)
  13rd place
E3 Prijs Harelbeke (3/5)
  3rd place
GP Roulers (10/5)
  2nd place
Omloop der Drie Provincien (18/5)
  6th place
Omloop Mandel-Leie-Schelde (25/5)
  6th place
Circuit de Flandres Orientale (26/5)
  5th place
La Panne (18/6)
  1st place
GP Moerenhout (22/6)
  10th place
GP Ardennes (Vresse - Gedinne) (7/9)
  10th place

1959

Milano - San Remo (19/3)
  35th place
Dwars door Belgie (21-22/3)
  3rd place
Paris - Roubaix (12/4)
  11st place
Paris - Bruxelles (19/4)
  14th place
La Flèche Wallonne (25/4)
  24th place
Liege - Bastogne - Liege (26/4)
  21st place
GP St. Omer (1/6)
  3rd place