RONDE VAN DRENTHE
 
Country:   Netherlands
Datum:  11/3/2018
Category:  1.HC
  
 

Results | 2017 | Palmares | CB Points Scale | Widget
 
1   Frantisek Sisr       CCC Sprandi - Polkowice
2   Dries De Bondt       Verandas Willems - Crelan
3   Preben Van Hecke       Sport Vlaanderen - Baloise
4   Zakkari Dempster       Israel Cycling Academy
5   Wesley Kreder       Wanty - Groupe Gobert
6   Rick Ottema       Alecto
7   Floris Gerts       Roompot - Nederlandse Loterij
8   Joey Van Rhee       Monkey Town
9   Johan Le Bon       Vital Concept
10   Jasper Bovenhuis       Vlasman
11   Coen Vermeltfoort       Roompot - Nederlandse Loterij
12   Pim Ligthart       Roompot - Nederlandse Loterij
13   Amaury Capiot       Sport Vlaanderen - Baloise
14   Jonas Rickaert       Sport Vlaanderen - Baloise
15   Jordi Warlop       Sport Vlaanderen - Baloise
16   Andre Looij       Monkey Town
17   Moreno Hofland       Lotto - Soudal
18   Aksel Nömmela       Beat CC
19   Bert De Backer       Vital Concept
20   Jeremy Lecroq       Vital Concept
21   Jonas Koch       CCC Sprandi - Polkowice
22   Hugo Hofstetter       Cofidis
23   Kenny Dehaes       WB Aqua Protect - Veranclassic
24   Mark McNally       Wanty - Groupe Gobert
25   Wim Kleiman       Monkey Town
26   Kevin Van Melsen       Wanty - Groupe Gobert
27   Luuc Bugter       Delta Rotterdam
28   Jonas Aaen Jørgensen       Riwal CeramicSpeed
29   Piotr Havik       Beat CC
30   Piet Allegaert       Sport Vlaanderen - Baloise
31   Jimmy Turgis       Cofidis
32   Peter Schulting       Monkey Town
33   Dmitry Kozonchuk       Gazprom - RusVelo
34   James Lowsley-Williams       Canyon - Eisberg
35   Andreas Stokbro Nielsen       Riwal CeramicSpeed
36   Justin Timmermans       Delta Rotterdam
37   Frederik Backaert       Wanty - Groupe Gobert
38   Alan Banaszek       CCC Sprandi - Polkowice
39   Andrew Fenn       Aqua Blue Sport
40   Beau Duvigneau       Vlasman
41   Benjamin Perry       Israel Cycling Academy
42   Maarten De Jonge       Monkey Town
43   Nikolay Trusov       Gazprom - RusVelo
44   Kamil Gradek       CCC Sprandi - Polkowice
45   Simone Antonini       Wanty - Groupe Gobert
46   Stijn Devolder       Verandas Willems - Crelan
47   Jaap Kooijman       Vlasman
48   Kenneth Van Rooy       Sport Vlaanderen - Baloise
49   Pascal Eenkhoorn       LottoNL - Jumbo
50   Stijn Steels       Verandas Willems - Crelan
51   Ivar Slik       Monkey Town
52   Tobias Mørch Kongstad       Riwal CeramicSpeed
53   Koen Bouwman       LottoNL - Jumbo
54   Jan-Willem Van Schip       Roompot - Nederlandse Loterij
55   Alexander Cataford       United Health Care
56   Martijn Budding       Roompot - Nederlandse Loterij
57   Brian Van Goethem       Roompot - Nederlandse Loterij
58   Anthony Turgis       Cofidis
59   Jimmy Duquennoy       WB Aqua Protect - Veranclassic
60   Antoine Warnier       WB Aqua Protect - Veranclassic
61   Andreas Lorentz Kron       Riwal CeramicSpeed
62   Aimé De Gendt       Sport Vlaanderen - Baloise
63   Dimitri Claeys       Cofidis
64   Adam Blythe       Aqua Blue Sport
65   Adriaan Janssen       Delta Rotterdam
66   Dennis Van Der Horst       Metec - TKH
67   Lawrence Naesen       Lotto - Soudal
68   Jetse Bol       Manzana - Postobon
69   Frederik Frison       Lotto - Soudal
70   Michael Goolaerts       Verandas Willems - Crelan
71   Kenneth Vanbilsen       Cofidis
72   Rens Tulner       Delta Rotterdam
73   Senne Leysen       Verandas Willems - Crelan
74   Jens Van Den Dool       Delta Rotterdam
75   Jasper Schouten       Alecto
76   Boris Vallée       Wanty - Groupe Gobert
77   Nahom Kalei Desale       Beat CC
78   Folkert Oostra       Alecto
79   Max Stedman       Canyon - Eisberg
80   Awet Gebremedhin Andemeskel       Israel Cycling Academy
81   Jasper De Laat       Metec - TKH
82   Sander Armée       Lotto - Soudal
83   René Hooghiemster       Alecto
84   Kamil Malecki       CCC Sprandi - Polkowice
85   Roy Goldstein       Israel Cycling Academy
86   Daniel Turek       Israel Cycling Academy
87   Elias Van Breussegem       Verandas Willems - Crelan
88   James Shaw       Lotto - Soudal
89   Alex Mengoulas       Beat CC
90   Remy Mertz       Lotto - Soudal
91   David Dekker       Metec - TKH
92   Aidis Kruopis       Verandas Willems - Crelan
93   Dexter Gardias       Canyon - Eisberg
94   Tijmen Eising       Metec - TKH
95   Julien Stassen       WB Aqua Protect - Veranclassic
96   Joost Van Der Burg       Vlasman
97   Travis McCabe       United Health Care
98   Hamish Schreurs       Israel Cycling Academy
99   Tanner Putt       United Health Care
100   Conor Dunne       Aqua Blue Sport
101   Ludwig De Winter       WB Aqua Protect - Veranclassic
102   Ludovic Robeet       WB Aqua Protect - Veranclassic