Andre DIERICKX
 
Country:    Belgium
Born:   1947-10-29 (71)
Gender:  
  
  

Road | More
Year   Teams    CycleBase
Rankings
   Super
Prestige
Pernod
  1968    -      449    -
  1969    Peugeot - Michelin - BP       193    -
  1970    Flandria - Mars       26    -
  1971    Watney - Avia       25    -
  1972    Flandria - Beaulieu       19    10
  1973    Flandria - Shimano - Carpenter       43    -
  1974    Merlin Plage - Shimano - Flandria       34    -
  1975    Rokado       12    -
  1976    Maes Pils - Rokado       73    -
  1977    Maes Pils - Mini Flat       27    -
  1978    IJsboerke - Gios       59    -
  1979    IJsboerke - Warncke Eis - Gios       86    -
  1980    IJsboerke - Warncke Eis - Koga Miyata       328    -
  1981    Safir - Galli - Ludo       383    -
     Overall          303

Results | Wins | Analysis

1968

Omloop van de Westhoek (10/3)
  4th place
Zesbergenprijs (23/3)
  1st place
Circuit Franco-Belge (19/5)
  1st place
Tour of Flanders (amateurs) (2/6)
  1st place
Coupe Sels (27/8)
  7th place

1969

Milano - San Remo (19/3)
  23rd place
E3 Prijs Harelbeke (22/3)
  10th place
Circuit Regions Fruitiere (5/4)
  9th place
Tour de Romandie (7-11/5)
  1st place in 3rd stage
Tour de Morbihan (25/5)
  4th place
Renaix - Tournai - Renaix (2/6)
  2nd place
Omloop van de Vlaamse Scheldeboorden (4/8)
  9th place
De Pinte (15/8)
  1st place
GP Marcel Kint (8/9)
  1st place
Circuit de la Region Liniere (14/9)
  9th place
Omloop van het Houtland (2/10)
  4th place

1970

Vuelta a Andalucia (Ruta del Sol) (15-20/2)
  5th place
Omloop Het Volk (28/2)
  3rd place
Milano - San Remo (19/3)
  59th place
Dwars door Belgie (22/3)
  7th place
Trefle a Quatre Feuilles (24/3)
  2nd place
GP Roulers (28/3)
  1st place
Omloop van het Waasland (29/3)
  5th place
GP Pino Cerami (2/4)
  1st place
Tour of Flanders (5/4)
  16th place
Paris - Roubaix (12/4)
  4th place
La Flèche Wallonne (19/4)
  9th place
Nokere Koerse (21/4)
  1st place
Amstel Gold Race (25/4)
  3rd place
Omloop van de Vlaamse Gewesten (26/4)
  1st place
Züri Metzgete (4/5)
  3rd place
Circuit de Flandres Centrale (17/5)
  8th place
Fleche Cotiere (23/5)
  1st place
Midi Libre (2-7/6)
  1st place in 1st stage
GP Fayt-le-Franc (3/7)
  3rd place
St. Martens - Lierde (12/7)
  2nd place
GP Stad Zottegem (18/8)
  6th place
GP d`Isbergues (20/9)
  2nd place

1971

GP Antibes (21/2)
  2nd place
Brussel - Merchtem (13/3)
  2nd place
Milano - San Remo (19/3)
  12nd place
Omloop van de Vlaamse Ardennen (21/3)
  2nd place
GP Hannut (12/4)
  7th place
GP Denain (13/4)
  1st place
Rund um den Henniger Turm (1/5)
  14th place
Bruxelles - Bievene (2/5)
  1st place
Tour de l`Oise (14-16/5)
  1st place
  1st place in 3rd stage
Dauphiné Libéré (18-23/5)
  1st place in 3rd stage
  1st place in 5th stage
Fleche de Liedekerke (29/5)
  1st place
Fleche Hesbignonne (Cras-Avernas) (31/5)
  5th place
Midi Libre (3-6/6)
  3rd place
Ronde van Luxemburg (11-14/6)
  1st place
  1st place in 2nd stage
Rebecq - Rognon (17/6)
  5th place
NC Belgium (20/6)
  9th place
GP de l`Escaut (27/7)
  7th place
GP Melckenbeeck (8/8)
  4th place
Coupe Sels (31/8)
  2nd place
World Championships (5/9)
  42nd place
Omloop van het Houtland (30/9)
  1st place

1972

Vuelta a Andalucia (Ruta del Sol) (13-17/2)
  6th place
  3rd place in 4th stage
Omloop Het Volk (4/3)
  2nd place
Paris - Nice (9-16/3)
  1st place in 4th stage
Milano - San Remo (19/3)
  8th place
E3 Prijs Harelbeke (25/3)
  7th place
Amstel Gold Race (26/3)
  6th place
Ronde van Belgie (1-6/4)
  1st place in 1st stage
Tour of Flanders (9/4)
  2nd place
GP Pino Cerami (13/4)
  4th place
Paris - Roubaix (16/4)
  2nd place
Omloop van het Leiedal (29/4)
  7th place
Brussel - Meulebeke (7/5)
  9th place
Quatre Jours de Dunkerque (9-14/5)
  5th place
Prix de St. Amands (7/6)
  4th place
Tour de la Flandre Orientale (11/6)
  10th place
Rebecq - Rognon (22/6)
  2nd place
GP Stad Zottegem (22/8)
  4th place
Coupe Sels (29/8)
  2nd place
GP d`Isbergues (17/9)
  6th place

1973

Vuelta a Andalucia (Ruta del Sol) (11-17/2)
  8th place
Omloop Het Volk (3/3)
  11st place
Milano - San Remo (19/3)
  51st place
Nokere Koerse (17/4)
  7th place
La Flèche Wallonne (19/4)
  1st place
GP Roulers (28/4)
  5th place
Omloop van het Leiedal (29/4)
  10th place
Rund um den Henniger Turm (1/5)
  6th place
Züri Metzgete (6/5)
  1st place
Giro d`Italia (18/5-9/6)
  40th place
Ronde van Luxemburg (14-18/6)
  10th place
GP Melckenbeeck (15/7)
  9th place
GP Union Dortmund (12/8)
  6th place
GP Peruwelz (18/8)
  4th place
Paris - Bruxelles (26/9)
  11st place
Giro di Lombardia (13/10)
  5th place

1974

Omloop Het Volk (2/3)
  21st place
GP Fayt-le-Franc (6/3)
  1st place
Paris - Nice (9-16/3)
  20th place
Milano - San Remo (18/3)
  26th place
Paris - Roubaix (7/4)
  6th place
Nokere Koerse (9/4)
  8th place
La Flèche Wallonne (11/4)
  9th place
GP Hannut (15/4)
  2nd place
Liege - Bastogne - Liege (21/4)
  17th place
GP Roulers (27/4)
  4th place
Rund um den Henniger Turm (1/5)
  7th place
Züri Metzgete (5/5)
  7th place
Quatre Jours de Dunkerque (8-12/5)
  6th place
Tour de France (27/6-21/7)
  55th place
Leeuwse Pijl (11/8)
  2nd place
Omloop van de Zennevallei (15/8)
  2nd place
GP Peruwelz (17/8)
  1st place
GP Stad Zottegem (20/8)
  1st place
Paris - Bruxelles (25/9)
  4th place
Omloop van het Houtland (26/9)
  9th place
Tours - Paris (29/9)
  10th place

1975

Omloop Het Volk (1/3)
  7th place
Paris - Nice (9-16/3)
  12nd place
Milano - San Remo (19/3)
  47th place
Amstel Gold Race (29/3)
  4th place
Circuit Regions Fruitiere (30/3)
  6th place
GP Denain (1/4)
  3rd place
Tour of Flanders (6/4)
  15th place
Gent - Wevelgem (9/4)
  7th place
Paris - Roubaix (13/4)
  3rd place
GP Wallone (15/4)
  1st place
La Flèche Wallonne (17/4)
  1st place
Liege - Bastogne - Liege (20/4)
  5th place
Tour d`Indre-et-Loire (24-26/4)
  4th place
  1st place in 1st stage
Rund um den Henniger Turm (1/5)
  6th place
Züri Metzgete (4/5)
  8th place
Circuit de Niel (25/5)
  5th place
Tour de Suisse (12-20/6)
  6th place
GP Melckenbeeck (13/7)
  3rd place
GP des Kantons Aargau (1/8)
  1st place
GP Union Dortmund (17/8)
  2nd place
Leeuwse Pijl (24/8)
  5th place
Druivenkoers (27/8)
  2nd place
World Championships (28/8)
  20th place
Paris - Bruxelles (14/9)
  3rd place
Tours - Versailles (28/9)
  17th place
Circuit des Frontieres (30/9)
  8th place
Omloop van het Houtland (2/10)
  2nd place

1976

Omloop Het Volk (6/3)
  16th place
Ronde van Belgie (28/3-1/4)
  5th place
Tour of Flanders (4/4)
  10th place
Gent - Wevelgem (6/4)
  9th place
La Flèche Wallonne (15/4)
  8th place
Liege - Bastogne - Liege (18/4)
  15th place
GP Wallone (21/4)
  6th place
GP Roulers (24/4)
  4th place
Omloop van het Leiedal (25/4)
  9th place
Fleche de Liedekerke (5/6)
  8th place
GP Stad Zottegem (17/8)
  4th place
Hyon - Mons (18/8)
  2nd place
GP Union Dortmund (22/8)
  1st place
GP Orchies (18/9)
  4th place
Paris - Bruxelles (22/9)
  16th place
Giro di Lombardia (9/10)
  19th place

1977

Etoile de Besseges (7-12/2)
  4th place
  1st place in 1st stage
GP Antibes (24/2)
  1st place
Omloop Het Volk (5/3)
  21st place
Kuurne - Brussel - Kuurne (6/3)
  7th place
Milano - San Remo (19/3)
  115th place
La Flèche Wallonne (7/4)
  15th place
Amstel Gold Race (9/4)
  29th place
GP Denain (12/4)
  4th place
Paris - Roubaix (17/4)
  18th place
Gent - Wevelgem (19/4)
  6th place
Liege - Bastogne - Liege (24/4)
  2nd place
Rund um den Henniger Turm (1/5)
  4th place
GP Stad Vilvoorde (3/5)
  3rd place
Züri Metzgete (8/5)
  5th place
Quatre Jours de Dunkerque (11-15/5)
  6th place
Tour du Condroz (19/5)
  2nd place
Wattrelos - Meulebeke (21/5)
  2nd place
Omloop van West-Brabant (29/5)
  5th place
Dauphiné Libéré (30/5-6/6)
  14th place
Rebecq - Rognon (23/6)
  10th place
Leeuwse Pijl (28/8)
  1st place
Paris - Bruxelles (21/9)
  5th place

1978

Etoile de Besseges (3-8/2)
  5th place
Omloop Het Volk (4/3)
  4th place
Ronde van Limburg (5/3)
  5th place
Driedaagse van De Panne (13-15/3)
  10th place
Milano - San Remo (18/3)
  14th place
Amstel Gold Race (25/3)
  15th place
Ronde van Belgie (26-30/3)
  1st place
La Flèche Wallonne (20/4)
  24th place
NC Belgium (25/6)
  5th place
Circuit du Brabant Central (20/7)
  7th place
GP Stad Zottegem (22/8)
  10th place
World Championships (27/8)
  9th place
Druivenkoers (1/9)
  10th place
Paris - Bruxelles (3/9)
  6th place
GP d`Automne (1/10)
  5th place

1979

Paris - Nice (7-14/3)
  15th place
Quatre Jours de Dunkerque (9-13/5)
  6th place
Omloop van West-Brabant (3/6)
  1st place
Fleche Hesbignonne (Cras-Avernas) (4/6)
  5th place
Omloop van Wallonie (10/6)
  5th place
Tour de Suisse (13-22/6)
  21st place
  3rd place in 5th stage
  1st place in 9th stage
Paris - Bruxelles (19/9)
  2nd place

1980

Kuurne - Brussel - Kuurne (2/3)
  9th place
Milano - San Remo (16/3)
  48th place
Wezembeek - Oppem (5/7)
  10th place
GP Lambrechts (19/7)
  3rd place
Coupe Sels (2/9)
  6th place

1981

Driedaagse van De Panne (30/3-1/4)
  2nd place
Tour of Flanders (5/4)
  30th place