Adri VAN DER POEL
 
Country:    Netherlands
Born:   1959-06-17 (59), Hoogerheide
Gender:  
Family:   Father of David Van Der Poel, brother of Jacques Van Der Poel, father of Mathieu Van Der Poel
  
  
 

Road | Cyclo Cross | MTB XC | More
Important victories
  NC Netherlands (1987)
  Tour of Flanders (1986)
  Liege - Bastogne - Liege (1988)

Year   Teams    CycleBase
Rankings
   Super
Prestige
Pernod
   World
Cup
   Wins
  1979    Jan van Erp       -    -    -    -
  1980    Jan van Erp       461    -    -    -
  1981    DAF Trucks - Cote d`Or - Gazelle       26    -    -    -
  1982    DAF Trucks - Teve Blad - Rossin       39    -    -    -
  1983    Jacky Aernoudt - Rossin - Campagnolo       4    5    -    -
  1984    Kwantum - Decosol - Yoko       76    -    -    -
  1985    Kwantum - Decosol - Yoko       10    -    -    -
  1986    Kwantum - Decosol - Yoko       4    3    -    -
  1987    PDM - Ultima - Concorde       12    -    -    -
  1988    PDM - Ultima - Concorde       6    -    4    -
  1989    Domex - Weinmann - Merckx       74    -    76    -
  1990    Weinmann - SMM Uster - Merckx       21    -    -    2
  1991    Tulip Computers - Koga Miyata       25    -    10    4
  1992    Tulip Computers - Koga Miyata       126    -    -    -
  1993    Mercatone Uno - Medeghini - Zucchini       51    -    -    -
  1994    Collstrop - Naessens - Concorde       110    -    -    -
  1995    Collstrop - Lystec       508    -    -    -
  1996    Rabobank       509    -    -    -
  1997    Rabobank       641    -    -    1
  1998    Rabobank       -    -    -    -
  1999    Rabobank       -    -    -    -
     Overall          92

Results | Wins | Analysis

1978

NC Netherlands U19 (10/6)
  7th place

1979

Omloop van de Braakman (31/3)
  8th place
Ronde van Limburg (6/5)
  3rd place
Olympia`s Tour (24/5-1/6)
  4th place
NC Netherlands Amateurs (23/6)
  3rd place
Rheinland-Pfalz Rundfahrt (17-27/7)
  10th place
  1st place in 4th stage
Omloop van het Zuiden (1/9)
  2nd place
Ronde van Midden-Zeeland (amateurs) (8/9)
  1st place
Trofee Jan van Erp (15/9)
  3rd place

1980

Omloop Het Volk (amateurs) (1/3)
  3rd place
Ronde van Zuid-Holland (15/3)
  9th place
Omloop van de Glazen Stad (26/3)
  2nd place
Omloop van de Baronie (30/3)
  2nd place
Hel van het Mergelland (12/4)
  3rd place
Ster van Bladel (ITT) (13/4)
  1st place
Ronde van Loir-et-Cher (23-26/4)
  1st place in 4th stage
Olympia`s Tour (26/5-3/6)
  7th place
Ronde van Limburg (8/6)
  5th place
NC Netherlands Amateurs (21/6)
  7th place
Olympic Games (31/7)
  7th place
Omloop van de Krimpenerwaard (9/8)
  1st place
Omloop van de Mijnstreek (15-17/8)
  9th place
  1st place in 5th stage
Rheinland-Pfalz Rundfahrt (19-29/8)
  5th place
  1st place in prologue
  1st place in 2nd stage
Omloop van het Zuiden (6/9)
  1st place
Trofee Jan van Erp (13/9)
  1st place
Etoile des Espoirs (30/9-5/10)
  9th place
GP des Nations (12/10)
  17th place

1981

GP Peymeinade (14/2)
  9th place
Ronde van Limburg (1/3)
  6th place
GP Fayt-le-Franc (4/3)
  2nd place
Omloop van de Grensstreek (Ledegem) (7/3)
  5th place
Paris - Nice (11-18/3)
  2nd place
  1st place in 5th stage
Criterium National (28-29/3)
  6th place
Omloop van de Baronie (29/3)
  10th place
Amstel Gold Race (2/4)
  12nd place
Tour of Flanders (5/4)
  14th place
Gent - Wevelgem (8/4)
  6th place
La Flèche Wallonne (15/4)
  2nd place
Liege - Bastogne - Liege (19/4)
  24th place
Rund um den Henniger Turm (1/5)
  10th place
Dauphiné Libéré (25/5-1/6)
  1st place in 2nd stage
Tour de Suisse (10-19/6)
  26th place
NC Netherlands (21/6)
  3rd place
Wezembeek - Oppem (4/7)
  10th place
Acht van Chaam (22/7)
  4th place
GP de l`Escaut (28/7)
  4th place
GP Fourmies (13/9)
  6th place
GP d`Automne (11/10)
  12nd place

1982

Paris - Nice (11-18/3)
  1st place in 4th stage
  2nd place in 7th stage
Milano - San Remo (20/3)
  61st place
Tour of Flanders (4/4)
  33rd place
Liege - Bastogne - Liege (11/4)
  25th place
Paris - Roubaix (18/4)
  32nd place
Amstel Gold Race (24/4)
  8th place
Züri Metzgete (2/5)
  1st place
NC Netherlands (27/6)
  18th place
Tour de France (2-25/7)
  102nd place
  2nd place in 22nd stage
GP des Kantons Aargau (1/8)
  2nd place
GP Union Dortmund (8/8)
  2nd place
Ronde van Nederland (23-28/8)
  4th place
Circuit des Frontieres (3/10)
  5th place
GP d`Automne (10/10)
  16th place
Giro di Lombardia (16/10)
  44th place

1983

GP Peymeinade (19/2)
  3rd place
Trofeo Laigueglia (22/2)
  4th place
GP Cannes (26/2)
  6th place
Omloop Het Volk (5/3)
  7th place
Paris - Nice (9-16/3)
  8th place
Milano - San Remo (19/3)
  31st place
Driedaagse van De Panne (29-31/3)
  9th place
Tour of Flanders (3/4)
  34th place
Gent - Wevelgem (6/4)
  4th place
Paris - Roubaix (10/4)
  6th place
La Flèche Wallonne (14/4)
  15th place
Liege - Bastogne - Liege (17/4)
  7th place
Amstel Gold Race (23/4)
  11st place
Rund um den Henniger Turm (1/5)
  4th place [DSQ]
GP Europa (7/5)
  1st place
Ronde van Luxemburg (8-12/6)
  1st place in prologue
Midi Libre (15-19/6)
  4th place
  2nd place in 4th stage
NC Netherlands (26/6)
  3rd place
Tour de France (1-24/7)
  37th place
Acht van Chaam (23/7)
  8th place
GP Union Dortmund (14/8)
  3rd place
World Championships (4/9)
  2nd place
Kampioenschap van Vlaanderen (15/9)
  2nd place
GP Jef Scherens (18/9)
  1st place
Paris - Bruxelles (21/9)
  4th place
GP d`Automne (9/10)
  2nd place
Sluitingsprijs (11/10)
  1st place
Giro di Lombardia (15/10)
  3rd place
Trofeo Baracchi (22/10)
  2nd place

1984

Tirreno - Adriatico (8-14/3)
  4th place
  1st place in 4th stage
Milano - San Remo (17/3)
  50th place
NC Netherlands (24/6)
  11st place
Tour de France (29/6-22/7)
  3rd place in 4th stage
Dwars door Meerssen (28/8)
  5th place
GP Jef Scherens (16/9)
  4th place
Paris - Bruxelles (19/9)
  6th place
GP Raymond Impanis (29/9)
  6th place
Giro di Lombardia (13/10)
  6th place

1985

GP Cannes (23/2)
  1st place
Omloop Het Volk (2/3)
  5th place
Tirreno - Adriatico (7-13/3)
  2nd place in 6th stage
Milano - San Remo (16/3)
  18th place
Driedaagse van De Panne (26-28/3)
  3rd place
La Fleche Brabanconne (31/3)
  1st place
Elfstedenronde (3/4)
  9th place
Tour of Flanders (7/4)
  15th place
Paris - Roubaix (14/4)
  9th place
Liege - Bastogne - Liege (21/4)
  40th place
Tour de Romandie (7-12/5)
  2nd place in 7th stage
Binche - Tournai - Binche (21/5)
  1st place
Ronde van Midden-Zeeland (25/5)
  8th place
Ronde van Luxemburg (5-9/6)
  1st place in 1st stage
  1st place in 4th stage
Midi Libre (12-16/6)
  10th place
NC Netherlands (23/6)
  5th place
Tour de France (25/6-21/7)
  51st place
Acht van Chaam (24/7)
  2nd place
GP de l`Escaut (30/7)
  1st place
Clasica San Sebastian (16/8)
  1st place
Ronde van Nederland (19-24/8)
  4th place
Dwars door Meerssen (27/8)
  3rd place
World Championships (1/9)
  59th place
GP Fourmies (8/9)
  13rd place
GP d`Isbergues (15/9)
  1st place
Paris - Bruxelles (18/9)
  1st place
Ronde van Ierland (25-29/9)
  2nd place
  1st place in 7th stage
GP d`Automne (6/10)
  6th place
Giro di Lombardia (12/10)
  2nd place
Criterium des As (13/10)
  7th place
Sluitingsprijs (15/10)
  7th place

1986

Tour Mediterraneen (13-18/2)
  11st place
Nice - Alassio (20/2)
  7th place
Tour du Haut Var (22/2)
  7th place
GP Wieler Revue (26/2)
  9th place
Ronde van Limburg (2/3)
  17th place
Milano - San Remo (15/3)
  7th place
Dwars door Belgie (20/3)
  2nd place
La Fleche Brabanconne (23/3)
  18th place
Driedaagse van De Panne (25-27/3)
  6th place
Tour of Flanders (6/4)
  1st place
Gent - Wevelgem (9/4)
  10th place
Paris - Roubaix (13/4)
  3rd place
Liege - Bastogne - Liege (20/4)
  2nd place
Amstel Gold Race (26/4)
  6th place
Rund um den Henniger Turm (1/5)
  5th place
Züri Metzgete (4/5)
  3rd place
Quatre Jours de Dunkerque (6-11/5)
  3rd place in 4th stage
  3rd place in 6th stage
Ronde van Midden-Zeeland (24/5)
  10th place
NC Netherlands (22/6)
  10th place
Zuiderzee Tour (28/6)
  1st place
Tour de France (4-27/7)
  110th place
Acht van Chaam (30/7)
  1st place
Coors Classic (8-24/8)
  13rd place
  1st place in 8th stage
  3rd place in 13rd stage
  3rd place in 18th stage
World Championships (6/9)
  67th place
GP Fourmies (14/9)
  8th place
Giro del Lazio (20/9)
  6th place
Paris - Bruxelles (24/9)
  12nd place
Ronde van Ierland (1-5/10)
  6th place
GP d`Automne (12/10)
  4th place
Sluitingsprijs (14/10)
  1st place
Criterium des As (19/10)
  2nd place

1987

Milano - San Remo (21/3)
  46th place
La Fleche Brabanconne (29/3)
  9th place
Tour of Flanders (5/4)
  8th place
Paris - Roubaix (12/4)
  37th place
Liege - Bastogne - Liege (19/4)
  46th place
Amstel Gold Race (25/4)
  9th place
Rund um den Henniger Turm (1/5)
  22nd place
Züri Metzgete (3/5)
  23rd place
Ronde van Luxemburg (3-7/6)
  14th place
Ronde van Zweden (10-16/6)
  7th place
  1st place in 2nd stage
  1st place in 3rd stage
NC Netherlands (28/6)
  1st place
Tour de France (1-26/7)
  105th place
  1st place in 8th stage
Acht van Chaam (29/7)
  6th place
GP des Kantons Aargau (1/8)
  1st place
Clasica San Sebastian (12/8)
  9th place
Ronde van Nederland (17-22/8)
  3rd place
Druivenkoers (25/8)
  1st place
World Championships (6/9)
  18th place
Trofeo Baracchi (12/9)
  8th place
GP Fourmies (13/9)
  1st place
Paris - Bruxelles (23/9)
  17th place
Ronde van Ierland (30/9-4/10)
  5th place
GP d`Automne (11/10)
  1st place
Sluitingsprijs (13/10)
  1st place
Giro di Piemonte (15/10)
  1st place
Criterium des As (18/10)
  4th place

1988

Vuelta a Andalucia (Ruta del Sol) (2-7/2)
  4th place
  1st place in 5th stage
GP Besseges (9/2)
  3rd place
GP l`UCB (10/2)
  1st place
Etoile de Besseges (11-14/2)
  1st place
Ronde van de Etna (29/2)
  6th place
Tirreno - Adriatico (11-16/3)
  12nd place
  5th place in 1st stage
  2nd place in 6th stage
Milano - San Remo (19/3 - CDM)
  7th place
La Fleche Brabanconne (27/3)
  7th place
Driedaagse van De Panne (29-31/3)
  8th place
Tour of Flanders (3/4 - CDM)
  3rd place
Paris - Roubaix (10/4 - CDM)
  18th place
Omloop van het Leiedal (15/4)
  5th place
Liege - Bastogne - Liege (17/4 - CDM)
  1st place
Gent - Wevelgem (20/4)
  18th place
Ronde van Midden-Zeeland (28/5)
  7th place
Ronde van Luxemburg (8-12/6)
  8th place
NC Netherlands (26/6)
  2nd place
Tour de France (4-24/7)
  84th place
  1st place in 15th stage
Acht van Chaam (27/7)
  5th place
GP des Kantons Aargau (1/8)
  6th place
Züri Metzgete (21/8 - CDM)
  7th place
Druivenkoers (24/8)
  8th place
World Championships (28/8)
  49th place
GP Eddy Merckx (4/9)
  6th place
Giro del Lazio (17/9)
  6th place
GP Raymond Impanis (24/9)
  5th place
Ronde van Ierland (28/9-2/10)
  4th place
Paris - Tours (8/10 - CDM)
  23rd place
Herald Sun Tour (16-23/10)
  1st place
  1st place in 12nd stage

1989

Tour Mediterraneen (15-19/2)
  2nd place in 1st stage
  1st place in 7th stage
  2nd place in 8th stage
Paris - Nice (5-12/3)
  3rd place in 1st stage
  1st place in 6th stage
  3rd place in 7th stage
Milano - San Remo (18/3 - CDM)
  31st place
E3 Prijs Harelbeke (25/3)
  2nd place
La Fleche Brabanconne (26/3)
  2nd place
Tour of Flanders (2/4 - CDM)
  35th place
Paris - Roubaix (9/4 - CDM)
  18th place
Omloop van het Leiedal (14/4)
  5th place
GP de l`Escaut (19/4)
  6th place
Amstel Gold Race (22/4 - CDM)
  10th place
Trois Villes Soeurs (29/4)
  3rd place
Fleche Hesbignonne (Cras-Avernas) (15/5)
  6th place
Binche - Tournai - Binche (17/5)
  8th place
Ronde van Midden-Zeeland (27/5)
  4th place
Tour de Suisse (14-23/6)
  4th place in 5th stage
Omloop van de Vlaamse Scheldeboorden (2/8)
  4th place
Veenendaal - Veenendaal Classic (23/8)
  6th place

1990

Ronde van de Etna (26/2)
  4th place
Omloop Het Volk (3/3)
  7th place
Paris - Nice (4-11/3)
  2nd place in 2nd stage
Dwars door Belgie (22/3)
  2nd place
E3 Prijs Harelbeke (24/3)
  3rd place
Driedaagse van De Panne (27-29/3)
  5th place
Tour of Flanders (1/4 - CDM)
  64th place
Vuelta al Pais Vasco (2-6/4)
  22nd place
Paris - Roubaix (8/4 - CDM)
  8th place
Liege - Bastogne - Liege (15/4 - CDM)
  53rd place
GP de l`Escaut (17/4)
  5th place
Amstel Gold Race (21/4 - CDM)
  1st place
Tour de Nord-Ouest Suisse (29/4)
  5th place
Rund um den Henniger Turm (1/5)
  16th place
GP des Kantons Aargau (6/5)
  1st place
Ronde van Midden-Zeeland (26/5)
  4th place
NC Netherlands (24/6)
  9th place
Tour de France (30/6-22/7)
  111st place
Acht van Chaam (25/7)
  6th place
Omloop van de Vlaamse Scheldeboorden (1/8)
  1st place
Omloop Mandel-Leie-Schelde (4/8)
  2nd place
Torhout - Werchter Classic (7-12/8)
  14th place
Tre Valli Varesine (15/8)
  18th place
Coppa Bernocchi (17/8)
  6th place
Züri Metzgete (19/8 - CDM)
  27th place
GP Plouay (21/8)
  10th place
Veenendaal - Veenendaal Classic (22/8)
  7th place
GP de la Liberation (16/9 - CDM)
  7th place
Paris - Bruxelles (19/9)
  5th place
GP Fourmies (23/9)
  6th place
Paris - Tours (14/10 - CDM)
  35th place
Milano - Torino (16/10)
  6th place
Giro di Piemonte (18/10)
  6th place
Giro di Lombardia (20/10 - CDM)
  32nd place
GP Lunel (27/10 - CDM)
  10th place

1991

Vuelta a Andalucia (Ruta del Sol) (5-10/2)
  3rd place
Trofeo Luis Puig (17/2)
  5th place
Volta a la Comunitat Valenciana (19-24/2)
  2nd place in 5th stage
GP Wieler Revue (27/2)
  2nd place
Omloop Het Volk (2/3)
  27th place
Milano - San Remo (23/3 - CDM)
  75th place
Dwars door Belgie (28/3)
  7th place
Tour of Flanders (7/4 - CDM)
  68th place
Gent - Wevelgem (10/4)
  11st place
Paris - Roubaix (14/4 - CDM)
  25th place
Liege - Bastogne - Liege (21/4 - CDM)
  48th place
Amstel Gold Race (27/4 - CDM)
  13rd place
Vuelta a Espana (29/4-19/5)
  71st place
  2nd place in 5th stage
New Jersey Classic (6/6)
  1st place
Philadelphia Classic (9/6)
  5th place
Ronde van Luxemburg (12-16/6)
  3rd place
NC Netherlands (30/6)
  5th place
Zaragoza - Sabinanigo (27/7)
  2nd place
Circuito de Getxo (31/7)
  1st place
Tour of Britain (6-10/8)
  10th place
  2nd place in 2nd stage
  2nd place in 5th stage
  1st place in 6th stage
Ronde van Nederland (12-17/8)
  18th place
  1st place in 5th stage
GP Fourmies (8/9)
  4th place
GP de la Liberation (15/9 - CDM)
  7th place
GP Raymond Impanis (21/9)
  18th place
GP d`Isbergues (22/9)
  4th place
Ronde van Ierland (25-29/9)
  4th place
GP Montreal (4/10)
  8th place
GP Teleglobe Montreal (6/10 - CDM)
  8th place
Paris - Tours (13/10 - CDM)
  4th place
Milano - Torino (15/10)
  8th place
Giro di Lombardia (19/10 - CDM)
  11st place
GP des Nations (26/10 - CDM)
  13rd place

1992

Milano - San Remo (21/3 - CDM)
  42nd place
Dwars door Belgie (25/3)
  7th place
E3 Prijs Harelbeke (28/3)
  13rd place
Tour of Flanders (5/4 - CDM)
  26th place
Gent - Wevelgem (8/4)
  17th place
Paris - Roubaix (12/4 - CDM)
  14th place
GP de l`Escaut (22/4)
  11st place
Amstel Gold Race (25/4 - CDM)
  38th place
Ronde van Midden-Zeeland (30/5)
  3rd place
Fleche Cotiere (4/6)
  2nd place
Circuito de Getxo (31/7)
  5th place
Clasica San Sebastian (8/8 - CDM)
  25th place
Tour of Britain (10-14/8)
  2nd place
  2nd place in 2nd stage
Wincanton Classic (16/8 - CDM)
  21st place
Züri Metzgete (23/8 - CDM)
  9th place
GP Plouay (30/8)
  12nd place
Kampioenschap van Vlaanderen (11/9)
  6th place
GP Raymond Impanis (16/9)
  13rd place
Paris - Bruxelles (16/9)
  14th place
Ronde van Ierland (23-27/9)
  2nd place in 5th stage
GP Teleglobe Montreal (4/10 - CDM)
  29th place
Paris - Tours (11/10 - CDM)
  25th place

1993

Milano - San Remo (20/3 - CDM)
  91st place
Tour of Flanders (4/4 - CDM)
  46th place
Gent - Wevelgem (7/4)
  12nd place
Paris - Roubaix (11/4 - CDM)
  5th place
La Flèche Wallonne (14/4)
  15th place
Liege - Bastogne - Liege (18/4 - CDM)
  80th place
Amstel Gold Race (24/4 - CDM)
  6th place
GP Larciano (1/5)
  5th place
Giro d`Italia (23/5-13/6)
  100th place
NC Netherlands (27/6)
  8th place
Veenendaal - Veenendaal Classic (25/8)
  4th place
World Championships (29/8)
  14th place
Kampioenschap van Vlaanderen (10/9)
  7th place
Paris - Bruxelles (15/9)
  15th place
Paris - Tours (2/10 - CDM)
  5th place

1994

GP Cholet - Pays de Loire (20/3)
  9th place
Tour of Flanders (3/4 - CDM)
  26th place
Paris - Roubaix (10/4 - CDM)
  16th place
GP de l`Escaut (13/4)
  19th place
Fleche Cotiere (26/5)
  4th place
NC Netherlands (26/6)
  11st place
Omloop van de Vlaamse Scheldeboorden (28/7)
  6th place
Druivenkoers (24/8)
  3rd place
GP Fourmies (11/9)
  10th place
Paris - Bruxelles (14/9)
  7th place
GP Raymond Impanis (17/9)
  3rd place
Paris - Tours (2/10 - CDM)
  5th place
Sluitingsprijs (11/10)
  2nd place

1995

La Fleche Brabanconne (26/3)
  7th place
Tour of Flanders (2/4 - CDM)
  58th place
Paris - Roubaix (9/4 - CDM)
  48th place
GP Denain (11/4)
  10th place
Nokere Koerse (14/4)
  8th place
Omloop van het Houtland (28/9)
  5th place

1996

Tour of Flanders (7/4 - CDM)
  60th place
GP de l`Escaut (24/4)
  13rd place
Ronde van Midden-Zeeland (4/5)
  7th place
Amsterdam Derny Race (19/5)
  10th place
Wenen - Rabenstein - Gresten - Wenen (30/5-2/6)
  2nd place
Clasica San Sebastian (10/8 - CDM)
  177th place
Sluitingsprijs (15/10)
  10th place

1997

Acht van Chaam (30/7)
  1st place
Omloop van de Vlaamse Scheldeboorden (31/7)
  2nd place
Sluitingsprijs (14/10)
  4th place

1998

Fleche Cotiere (28/5)
  9th place
NC Netherlands (5/7)
  20th place

1999

GP Marcel Kint (13/9)
  1st place