CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
22/7-4/8   Ronde van Qinghai Meer  
Winner: Hernan Ricardo Aguirre Calpa
     2.HC  
28/7-1/8   Tour de Wallonie  
Winner: Tim Wellens
     2.HC  
1-5/8   Tour of Denmark  
Winner: Wout Van Aert
     2.HC  
1-5/8   Tour Alsace  
Winner: Geoffrey Bouchard
     2.2  
1-12/8   Tour of Portugal  
Winner: Raul Alarcon Garcia
     2.1  
2-5/8   Vuelta a Guatemala  
Winner: Marcela Prieto Castaneda
     2.2  
3-12/8   Tour de la Guadeloupe  
Winner: Boris Carène
     2.2  
4/8   Erondegemse Pijl  
Winner: Nina Kessler
     1.2  
4/8   Clasica San Sebastian  
Winner: Julian Alaphilippe
     1.WT  
4/8   Hansa Bygg Kalmar  
Winner: Gustav Höög
     1.2  
4-5/8   Tour de Charente-Maritime  
Winner: Lucie Jounier
     2.3  
4-10/8   Tour de Pologne  
Winner: Michal Kwiatkowski
     2.WT  
5/8   European Championships  
Winner: Marta Bastianelli
     CC  
5/8   Vlaamse Havenpijl  
Winner: Tibo Nevens
     1.2  
5/8   Poly Normande  
Winner: Pierre-Luc Périchon
     1.1  
5-12/8   Tour of Rwanda  
Winner: Samuel Mugisha
     2.2  
5-19/8   Vuelta a Colombia  
Winner: Jonathan Caicedo Cepeda
     NE  
6-12/8   Tour of Utah  
Winner: Sepp Kuss
     2.HC  
7-11/8   Vuelta a Burgos  
Winner: Ivan Ramiro Sosa Cuervo
     2.HC  
7-11/8   Tour of Szeklerland  
Winner: Nicolai Tanovitchi
     2.2  
8/8   European Championships ITT  
Winner: Victor Campenaerts
     CC  
8/8   European Championships ITT  
Winner: Ellen Van Dijk
     CC  
9-12/8   Czech Tour  
Winner: Riccardo Zoidl
     2.1  
11/8   NC Malta ITT  
Winner: William Hili
     CN  
11/8   Slag om Norg  
Winner: Jan-Willem Van Schip
     1.1  
11/8   Memorial Henryka Lasaka  
Winner: Mateusz Grabis
     1.2  
11/8   Vargarda TTT  
Winner: Boels - Dolmans
     1.WT  
12/8   European Championships  
Winner: Matteo Trentin
     CC  
12/8   NC Belgium U23  
Winner: Gerben Thijssen
     CN  
12/8   Sauerland Rundfahrt  
Winner: Manuel Porzner
     NE  
12/8   GP Poggiana  
Winner: Robert Stannard
     1.2U  
12/8   Hel van Voerendaal  
Winner: Hartthijs De Vries
     NE  
12/8   Puchar Karpat  
Winner: Maciej Paterski
     1.2  
13/8   Vargarda  
Winner: Marianne Vos
     1.WT  
13-19/8   BinckBank Tour  
Winner: Matej Mohoric
     2.WT  
14-19/8   Tour of Hungary  
Winner: Manuel Belletti
     2.1  
15-18/8   Tour de Limousin  
Winner: Nicolas Edet
     2.1  
16/8   GP Capodarco  
Winner: Einer Augusto Rubio Reyes
     1.2U  
16/8   Tour of Norway TTT  
Winner: Sunweb
     1.WT  
16-19/8   Arctic Race  
Winner: Sergey Chernetskiy
     2.HC  
16-19/8   Colorado Classic  
Winner: Katherine Hall
     2.3  
16-19/8   Colorado Classic  
Winner: Gavin Mannion
     2.HC  
17-19/8   Tour of Norway  
Winner: Marianne Vos
     2.WT  
17-26/8   Ronde van de Toekomst  
Winner: Tadej Pogacar
     2.NC  
18/8   Flanders Classic  
Winner: Séverine Eraud
     1.2  
18/8   Minsk Cup  
Winner: Maciej Paterski
     1.2  
19/8   NC Belize  
Winner: Joslyn Chavarria
     CN  
19/8   NC Belize  
Winner: Alicia Thompson
     CN  
19/8   GP Minsk  
Winner: Nikolay Shumou
     1.2  
19/8   Hamburg Cyclassics  
Winner: Elia Viviani
     1.WT  
19/8   Ronde van de Achterhoek  
Winner: Cees Bol
     NE  
21/8   GP Stad Zottegem  
Winner: Jérôme Baugnies
     1.1  
21/8   Prix des Marbriers  
Winner: Jonathan Mould
     1.2  
21-24/8   Ronde van Poitou Charentes  
Winner: Arnaud Démare
     2.1  
22/8   Asian Games  
Winner: Na Ahreum
     JR  
22/8   NC France ITT U23  
Winner: Alexys Brunel
     CN  
22/8   Veenendaal - Veenendaal Classic  
Winner: Annemiek Van Vleuten
     1.1  
22/8   Veenendaal - Veenendaal Classic  
Winner: Dylan Groenewegen
     1.1  
23/8   Asian Games  
Winner: Alexey Lutsenko
     JR  
23-26/8   Baltic Chain Tour  
Winner: Emils Liepins
     2.2  
23-26/8   Deutschland Tour  
Winner: Matej Mohoric
     2.1  
24/8   Asian Games ITT  
Winner: Alexey Lutsenko
     JR  
24/8   Asian Games ITT  
Winner: Na Ahreum
     JR  
24/8   Great War Remembrance Race  
Winner: Mihkel Räim
     1.1  
24/8   La Picto-Charentaise  
Winner: Lauren Kitchen
     1.3  
24/8   NC France U23  
Winner: Cyril Barthe
     CN  
25/8   Omloop Mandel-Leie-Schelde  
Winner: Wouter Wippert
     1.1  
25/8   GP Plouay  
Winner: Amy Pieters
     1.WT  
25/8-16/9   Vuelta a Espana  
Winner: Simon Yates
     2.WT  
26/8   Coupe Sels  
Winner: Timothy Dupont
     1.1  
26/8   Bretagne Classic  
Winner: Oliver Naesen
     1.WT  
26/8   Ryedale GP  
Winner: Anna Henderson
     1.3  
26/8   Ronde van Midden-Nederland  
Winner: Casper Von Folsach
     1.2  
26/8   Croatia - Slovenia  
Winner: Dusan Rajovic
     1.2  
28/8-2/9   Holland Ladies Tour  
Winner: Annemiek Van Vleuten
     2.WT  
29/8   Druivenkoers  
Winner: Xandro Meurisse
     1.1  
31/8   Hafjell GP  
Winner: Martin Toft Madsen
     1.2  
31/8-2/9   Tour of the King Valley  
Winner: Kate Perry
     2.3