CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
23/3-1/4   Ronde van Uruguay  
Winner: Magno Prado Nazaret
     2.2  
27/3-2/4   Tour d`Algerie  
Winner: Azzedine Lagab
     2.2  
31/3-2/4   Triptyque des Monts et Chateaux  
Winner: Jasper Philipsen
     2.2  
1/4   Ronde van Vlaanderen  
Winner: Anna Van Der Breggen
     1.WT  
1/4   Tour of Flanders  
Winner: Niki Terpstra
     1.WT  
1/4   NC Chile  
Winner: Adrian Alvarado Teneb
     CN  
1/4   La Roue Tourangelle  
Winner: Marc Sarreau
     1.1  
1/4   Trofeo Banca Populare Piva  
Winner: Paolo Baccio
     1.2U  
1/4   NC Paraguay  
Winner: Juan Pablo Villamayor Romero
     CN  
1/4   NC Paraguay  
Winner: Aracely Jazmin Galeano Centurion
     CN  
1/4   GP Adria Mobil  
Winner: Filippo Fortin
     1.2  
1-6/4   Tour of Thailand  
Winner: Benjamin Dyball
     2.1  
2/4   GP Dottignies  
Winner: Marta Bastianelli
     1.2  
2/4   Prix de la Ville de Pujols  
Winner: Morgane Coston
     1.3  
2/4   Giro del Belvedere  
Winner: Robert Stannard
     1.2U  
2-7/4   Vuelta al Pais Vasco  
Winner: Primoz Roglic
     2.WT  
3/4   GP Palio del Recioto  
Winner: Stefan De Bod
     1.2U  
3-6/4   Circuit de la Sarthe  
Winner: Guillaume Martin
     2.1  
4/4   GP de l`Escaut  
Winner: Fabio Jakobsen
     1.HC  
4-8/4   Healthy Ageing Tour  
Winner: Amy Pieters
     2.1  
6-8/4   Circuit des Ardennes  
Winner: Anthony Maldonado
     2.2  
6-15/4   Ronde van Marokko  
Winner: David Riviere
     2.2  
7/4   Tour of Flanders U23  
Winner: James Whelan
     1.NC  
7/4   Trofeo Edil C  
Winner: Alessandro Fedeli
     1.2U  
7/4   Omloop van de Braakman  
Winner: Rick Van Breda
     NE  
8/4   GP Cantabria - Noja  
Winner: Margarita Victoria Garcia Canellas
     1.3  
8/4   GP Primavera  
Winner: Andrey Amador Bikkazakova
     1.1  
8/4   Paris - Roubaix  
Winner: Peter Sagan
     1.WT  
8-10/4   Tour of Thailand  
Winner: Olga Zabelinskaya
     2.1  
10/4   Commonwealth Games ITT  
Winner: Cameron Meyer
     JR  
10/4   Commonwealth Games ITT  
Winner: Katrin Garfoot
     JR  
10/4   Paris - Camembert  
Winner: Lilian Calmejane
     1.1  
11/4   La Fleche Brabanconne  
Winner: Tim Wellens
     1.HC  
11/4   Brabantse Pijl  
Winner: Marta Bastianelli
     1.1  
11-15/4   Ronde van Loir-et-Cher  
Winner: Asbjørn Kragh Andersen
     2.2  
12-15/4   Joe Martin Stage Race  
Winner: Ruben Companioni Blanco
     2.2  
12-15/4   Joe Martin Stage Race  
Winner: Katherine Hall
     2.2  
13-15/4   Tour de Lombok  
Winner: Alvaro Duarte Sandoval
     2.2  
13-15/4   GP Beiras  
Winner: Dmitry Strakhov
     2.1  
14/4   Commonwealth Games  
Winner: Steele Von Hoff
     JR  
14/4   Commonwealth Games  
Winner: Chloe Hosking
     JR  
14/4   Liege - Bastogne - Liege U23  
Winner: Joao Pedro Goncalves Almeida
     1.2U  
14/4   NC Bolivia ITT  
Winner: Javier Arando Ramos
     CN  
14/4   Tour du Finistère  
Winner: Jonathan Hivert
     1.1  
14/4   ZLM Tour - Arjaan de Schipper Trofee  
Winner: Matteo Moschetti
     1.NC  
14/4   Zuiderzee Ronde  
Winner: Jos Koop
     NE  
15/4   NC Bolivia  
Winner: Carlos Montellano Alvarado
     CN  
15/4   Trofeo Ciudad de Caspe  
Winner: Ana Usabiaga Balerdi
     1.3  
15/4   Tro-Bro Leon  
Winner: Christophe Laporte
     1.1  
15/4   Amstel Gold Race  
Winner: Chantal Blaak
     1.WT  
15/4   Amstel Gold Race  
Winner: Michael Valgren Andersen
     1.WT  
16-20/4   Tour of the Alps  
Winner: Thibaut Pinot
     2.HC  
17-22/4   Tour of Croatia  
Winner: Kanstantin Siutsou
     2.HC  
18/4   Fleche Wallone  
Winner: Anna Van Der Breggen
     1.WT  
18/4   La Flèche Wallonne  
Winner: Julian Alaphilippe
     1.WT  
18-22/4   Tour of the Gila  
Winner: Katherine Hall
     2.2  
18-22/4   Tour of the Gila  
Winner: Robert Britton
     2.2  
19-22/4   Tour of Mersin  
Winner: Eduard Vorganov
     2.2  
20/4   Omloop van Borsele (ITT)  
Winner: Aafke Soet
     1.3  
20-22/4   Ronde van Castilie en Leon  
Winner: Ruben Plaza Molina
     2.1  
20-22/4   Giro della Campania  
Winner: Elena Pirrone
     2.3  
21/4   Visegrad 4 Bicycle Race - GP Czech Republic  
Winner: Alois Kankovsky
     1.2  
21/4   Trofeo Roldan  
Winner: Gloria Rodriguez Sanchez
     1.3  
21/4   Omloop van Borsele  
Winner: Elisa Balsamo
     1.1  
21/4   Arno Wallaard Memorial  
Winner: Joshua Huppertz
     1.2  
21-22/4   Tour du Jura  
Winner: Carl Fredrik Hagen
     2.2  
22/4   Liège - Bastogne - Liège  
Winner: Anna Van Der Breggen
     1.WT  
22/4   Liege - Bastogne - Liege  
Winner: Bob Jungels
     1.WT  
22/4   Rutland - Melton Classic  
Winner: Gabriel Cullaigh
     1.2  
22/4   Trofeo San Vendemiano  
Winner: Alberto Dainese
     1.2U  
22/4   Giro del Appennino  
Winner: Giulio Ciccone
     1.1  
22/4   Omloop van de Glazen Stad  
Winner: Dion Beukeboom
     NE  
22/4   Visegrad 4 Bicycle Race - GP Polski Via Odra  
Winner: Maciej Paterski
     1.2  
22-29/4   Ronde van Senegal  
Winner: Dan Craven
     2.2  
23-26/4   Tour of Limpopo  
Winner: Gustav Basson
     2.2  
24-29/4   Tour de Romandie  
Winner: Primoz Roglic
     2.WT  
25/4   GP Liberazione Pink  
Winner: Letizia Paternoster
     1.2  
25/4   GP Liberazione  
Winner: Alessandro Fedeli
     1.2U  
25/4-1/5   Tour de Bretagne  
Winner: Fabien Schmidt
     2.2  
26-28/4   Tour of Chongming  
Winner: Charlotte Becker
     2.WT  
26-29/4   Gracia Tour  
Winner: Emilia Fahlin
     2.2  
27-29/4   Ronde van Asturie  
Winner: Richard Antonio Carapaz Montenegro
     2.1  
27-29/4   GP Elsy Jacobs  
Winner: Letizia Paternoster
     2.1  
28/4   Himmerland Rundt  
Winner: Andre Looij
     1.2  
28/4   PWZ Zuidenveld Tour  
Winner: Stef Krul
     1.2  
28-29/4   Banja Luka - Beograd  
Winner: Gasper Katrasnik
     2.1  
28-30/4   Vuelta a Burgos - GP Muniadona  
Winner: Beatriu Gomez Franquet
     2.3  
28/4-1/5   Toscana Terra di Eroica  
Winner: Andrea Bagioli
     2.2U  
28/4-3/5   Carpathia Couriers Path  
Winner: Filip Maciejuk
     2.2U  
29/4   Skive-Løbet  
Winner: Rasmus Bøgh Wallin
     1.2  
29/4   Parijs - Mantes-en-Yvelines  
Winner: Gianni Marchand
     1.2  
29/4   Rund um Düren  
Winner: Jonas Rutsch
     NE  
29/4   Wim Hendriks Trofee  
Winner: Benjamin Verraes
     NE  
29/4   Ton Dolmans Trofee  
Winner: Kelvin Van Den Dool
     NE  
29/4   NC Swaziland  
Winner: Morgan Rudd
     CN