CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
31/1-4/2   Herald Sun Tour  
Winner: Jhoan Esteban Chaves Rubio
     2.1  
31/1-4/2   Coupe des Nations de l`Espoir Blue Line  
Winner: Joseph Areruya
     2.NC  
31/1-4/2   Volta a la Comunitat Valenciana  
Winner: Alejandro Valverde Belmonte
     2.1  
31/1-4/2   Etoile de Besseges  
Winner: Tony Gallopin
     2.1  
2/2   NC Colombia ITT  
Winner: Egan Arley Bernal Gomez
     CN  
2/2   NC Namibie ITT  
Winner: Drikus Coetzee
     CN  
2/2   NC Namibie ITT  
Winner: Irene Steyn
     CN  
2-4/2   Tour Velo Alanya  
Winner: Olga Zabelinskaya
     2.2  
4/2   NC Colombia  
Winner: Sergio Luis Henao Montoya
     CN  
4/2   NC Namibie  
Winner: Martin Freyer
     CN  
4/2   NC Namibie  
Winner: Vera Adrian
     CN  
6-10/2   Dubai Tour  
Winner: Elia Viviani
     2.HC  
6-11/2   Colombia Oro y Paz  
Winner: Egan Arley Bernal Gomez
     2.1  
7/2   NC South Africa ITT  
Winner: Liezel Helena Jordaan
     CN  
7/2   NC South Africa ITT  
Winner: Daryl Impey
     CN  
8/2   Asian Championships TTT  
Winner: Japan
     CC  
8-11/2   Tour La Provence  
Winner: Alexandre Geniez
     2.1  
9/2   Asian Championships ITT  
Winner: Lee Jumi
     CC  
10/2   Asian Championships ITT  
Winner: Cheung King Lok
     CC  
10/2   Ronde van Murcia  
Winner: Luis Leon Sanchez Gil
     1.1  
10/2   NC South Africa  
Winner: Carla Oberholzer (Van Der Merwe)
     CN  
10/2   NC South Africa  
Winner: Daryl Impey
     CN  
11/2   Asian Championships  
Winner: Thi That Nguyen
     CC  
11/2   Clasica Costa del Almeria  
Winner: Caleb Ewan
     1.HC  
11/2   Trofeo Laigueglia  
Winner: Moreno Moser
     1.HC  
11-18/2   Rutas de America  
Winner: Alan Matias Presa Pirez
     NE  
12/2   Asian Championships  
Winner: Yousef Mohamed Mirza Banihammad
     CC  
13-18/2   Tour of Oman  
Winner: Alexey Lutsenko
     2.HC  
14/2   African Championships TTT  
Winner: Eritrea
     CC  
14/2   African Championships TTT  
Winner: Ethiopia
     CC  
14-18/2   Vuelta a Andalucia (Ruta del Sol)  
Winner: Tim Wellens
     2.HC  
14-18/2   Volta ao Algarve  
Winner: Michal Kwiatkowski
     2.HC  
15/2   African Championships ITT  
Winner: Mekseb Abraha Debesay
     CC  
15/2   African Championships ITT  
Winner: Mosana Debesay
     CC  
17/2   African Championships  
Winner: Bisrat Ghebremeskel
     CC  
17-18/2   Tour of East Gippsland  
Winner: Grace Brown
     2.3  
17-18/2   Tour du Haut Var  
Winner: Jonathan Hivert
     2.1  
18/2   African Championships  
Winner: Amanuel Gebreigzabhier
     CC  
18/2   GP Laguna  
Winner: Paolo Toto
     1.2  
18/2   GP Alanya  
Winner: Kirill Pozdnyakov
     1.2  
20-23/2   GP de la Ville d`Alger  
Winner: Charalampos Kastrantas
     2.2  
21-25/2   Abu Dhabi Tour  
Winner: Alejandro Valverde Belmonte
     2.WT  
22-25/2   Semana Valenciana  
Winner: Hannah Barnes
     2.2  
22-25/2   Tour of Antalya  
Winner: Artem Ovechkin
     2.2  
24/2   Omloop Het Nieuwsblad  
Winner: Christina Malling Siggaard
     1.1  
24/2   Omloop Het Nieuwsblad  
Winner: Michael Valgren Andersen
     1.WT  
24/2   Classic d`Ard├Ęche  
Winner: Romain Bardet
     1.1  
25/2   Brussel - Opwijk  
Winner: Alfdan De Decker
     NE  
25/2   Kuurne - Brussel - Kuurne  
Winner: Dylan Groenewegen
     1.HC  
25/2   Omloop van het Hageland  
Winner: Ellen Van Dijk
     1.1  
25/2   Gent - Staden  
Winner: Benjamin Verraes
     NE  
25/2   Drome Classic  
Winner: Lilian Calmejane
     1.1  
25/2   GP Izola - Butan Plin  
Winner: Dusan Rajovic
     1.2  
27/2   Le Samyn  
Winner: Niki Terpstra
     1.1  
27/2   Le Samyn  
Winner: Janneke Ensing
     1.2  
28/2   Umag Trophee  
Winner: Krister Hagen
     1.2