CALENDAR
 
Database:   
Date:  |  
Filter: 

Date   Race   Nat.   Cat.     
30/9-5/10   Tour of Iran  
Winner: Dmitrii Sokolov
     2.1  
2/10   Binche - Chimay - Binche (Memorial Franck Vandenbroucke)  
Winner: Danny Van Poppel
     1.1  
3/10   Münsterland Giro  
Winner: Maximilian Walscheid
     1.HC  
4/10   Parijs - Bourges  
Winner: Valentin Madouas
     1.1  
4/10   NC Italy ITT  
Winner: Elena Cecchini
     CN  
4/10   NC Italy ITT  
Winner: Gianni Moscon
     CN  
6/10   Ronde van de Vendee  
Winner: Nico Denz
     1.1  
6/10   Giro dell`Emilia  
Winner: Alessandro De Marchi
     1.HC  
6/10   Giro dell`Emilia  
Winner: Rasa Leleivyte
     1.1  
6-9/10   Tour of Gippsland  
Winner: Emily Roper
     2.3  
7/10   Paris - Tours  
Winner: Søren Kragh Andersen
     1.HC  
7/10   Paris - Tours U23  
Winner: Marten Kooistra
     1.2U  
7/10   Bilster Berg  
Winner: Beate Zanner
     1.3  
7/10   Bilster Berg  
Winner: Joshua Huppertz
     NE  
7/10   GP Beghelli  
Winner: Elisa Balsamo
     1.1  
7/10   GP Beghelli  
Winner: Bauke Mollema
     1.HC  
7/10   Kleine Ronde van Lombardije  
Winner: Robert Stannard
     1.2U  
7-14/10   Tour of Taihu  
Winner: Boris Vallée
     2.1  
9/10   Tre Valli Varesine  
Winner: Toms Skujins
     1.HC  
9-14/10   International Presidency Turkey Tour  
Winner: Eduard Prades Reverte
     2.WT  
10/10   Milano - Torino  
Winner: Thibaut Pinot
     1.HC  
10-14/10   Ronde van Colombia  
Winner: Ana Cristina Sanabria Sanchez
     2.2  
11/10   Giro di Piemonte  
Winner: Sonny Colbrelli
     1.HC  
13/10   Caribbean Championships ITT  
Winner: Alexi Costa
     JR  
13/10   Caribbean Championships ITT  
Winner: Augusto Sanchez Beriguete
     JR  
13/10   Fleche Cotiere  
Winner: Timothy Stevens
     1.2  
13/10   Giro di Lombardia  
Winner: Thibaut Pinot
     1.WT  
13/10   Ronde van Zeeland  
Winner: Peter Schulting
     1.1  
14/10   Caribbean Championships  
Winner: Alexi Costa
     JR  
14/10   Caribbean Championships  
Winner: Mikael Stanislas
     JR  
14/10   Chrono des Nations  
Winner: Olga Zabelinskaya
     1.1  
14/10   Chrono des Nations  
Winner: Martin Toft Madsen
     1.1  
14/10   Hammer Hong Kong  
Winner: Mitchelton - Scott
     1.1  
14/10   Oita Urban Classic  
Winner: Masahiro Ishigami
     1.2  
16/10   Sluitingsprijs  
Winner: Taco Van Der Hoorn
     NE  
16-21/10   Tour of Guangxi  
Winner: Gianni Moscon
     2.WT  
21/10   Tour of Guangxi  
Winner: Arlenis Sierra Canadilla
     1.WT  
21/10   Japan Cup  
Winner: Robert Power
     1.HC  
23-31/10   Tour of Hainan  
Winner: Fausto Masnada
     2.HC  
23/10-1/11   Vuelta a Guatemala  
Winner: Alfredo Esteban Ajpacaja Tax
     2.2  
24-28/10   Vuelta a Porvenir  
Winner: Estefania Herrera Marin
     2.3  
26/10-4/11   Tour de Faso  
Winner: Mathias Sorgho
     2.2  
29/10   GP Icoder  
Winner: Maria Jose Vargas Barrientos
     1.2  
30/10   GP CONF  
Winner: Marcela Prieto Castaneda
     1.2